Trwa ładowanie...
d2veut3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

22 Polaków, w tym podejrzanego o zabicie kibica, przewieziono do Polski

• 22 Polaków podejrzanych o różnego rodzaju przestępstwa przewieziono do Polski z Wielkiej Brytanii
• Wśród nich znalazł się Piotr K., podejrzany o zabójstwo w 2008 r. kibica kieleckiej drużyny piłkarskiej
• W sumie od stycznia przewieziono już w ten sposób do Polski 237 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród sprowadzonych do Polski osób znaleźli się podejrzewani o dokonanie najcięższych przestępstw
Wśród sprowadzonych do Polski osób znaleźli się podejrzewani o dokonanie najcięższych przestępstw (Policja)
d2veut3

Jak powiedziała Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, to kolejny zbiorczy konwój zrealizowany w tym roku. - Skorzystaliśmy z wojskowego samolotu CASA. Wśród 22 sprowadzonych z Wielkiej Brytanii osób znaleźli się m.in. podejrzewani o dokonanie najcięższych przestępstw, takich jak zabójstwa czy rozboje - dodała Kuc.

Piotr K. - jak poinformowała - był jednym z najbardziej poszukiwanych Polaków. Europejski nakaz aresztowania wydano za nim 8 lat temu. - Podejrzewany jest o rozbój, usiłowanie zabójstwa i zabójstwo - we wrześniu 2008 r. w Kielcach kibica kieleckiej drużyny piłkarskiej - dodała Kuc.

Do Polski przewieziono też Mariusza F. poszukiwanego przez warszawski sąd m.in. za rozbój z użyciem broni palnej oraz ukrywanie osoby poszukiwanej listem gończym. F. już na terenie Wielkiej Brytanii dopuścił się zabójstwa i usiłowania zabójstwa za co skazano go na 30 lat więzienia.

d2veut3

- Do Polski przekazany został tymczasowo - chodzi o to, by odpowiedział również za przestępstwa popełnione na terenie kraju - dodała Kuc.

Konwoje polskich przestępców organizują policjanci z Wydziału Konwojowego Biura Prewencji KGP. Jedną z metod są właśnie konwoje zbiorcze, wykonywane samolotami wojskowymi. - Pozwala to na jednoczesne przetransportowanie większej liczby poszukiwanych osób oraz na obniżenie kosztów eskorty - dodała Kuc.

Policjanci niechętnie ujawniają kulisy tego rodzaju akcji. Nieoficjalnie przyznają jednak, że te operacje poprzedzają skrupulatne przygotowania. Tak było m.in. w przypadku Kajetana P., podejrzanego o zabójstwo lektorki języka włoskiego na warszawskiej Woli. Mężczyzna zdołał uciec aż na Maltę. Tam został zatrzymany 17 lutego br. i przetransportowany do Polski również wojskową CASĄ. Konwój był indywidualny, zdecydowano się jednak na wojskowy samolot z powodu m.in. dużego zainteresowania mediów - policjanci nieoficjalnie przyznawali, że w takiej sytuacji ryzyko transportu samolotem rejsowym jest duże.

d2veut3

Podziel się opinią

Share

d2veut3

d2veut3
Więcej tematów