Trwa ładowanie...
d408ggw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

21 osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki w Iraku

Co najmniej 21 osób zginęło, a 50 zostało rannych w piątek w wyniku eksplozji samochodu pułapki na zatłoczonym targu w miejscowości Chan Bani Saad, na północny wschód od Bagdadu - poinformowała iracka policja. Wśród ofiar jest wiele dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
21 osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki w Iraku
(AFP, Fot: SABAH ARAR)
d408ggw

Wierni przygotowywali się do obchodów święta Id al-Fitr, kończącego święty miesiąc muzułmanów, ramadan.

Nikt jak dotąd nie przyznał się do zamachu, jednak bardzo często za takimi atakami stoją bojownicy Państwa Islamskiego (IS), kontrolujący większość północnego Iraku i prowincję Anbar położoną na zachód od Bagdadu.

Według przedstawiciela lokalnej policji eksplozja kompletnie zdewastowała targowisko, a zrozpaczony tłum po wybuchu zaczął niszczyć zaparkowane w okolicy samochody.

W ostatnią niedzielę w serii zamachów w Bagdadzie zginęło 35 osób a ponad 80 zostało rannych. Zamachów dokonano głównie w dzielnicach zamieszkałych przez szyitów.

d408ggw

Podziel się opinią

Share

d408ggw

d408ggw
Więcej tematów