Trwa ładowanie...
d37nya3

200 złotych za przestępcę

200 złotych za każdego złapanego na gorącym uczynku przestępcę proponuje policjantom szef łódzkiej policji. Nowy system motywancyjny działa od półtora miesiąca i przynosi rewelacyjne efekty. Policjanci ze słuzb wywiadowczych i patrolowych łapią do 30 przestepców dziennie. Do tej pory zatrzymywali kilku w ciągu doby.

d37nya3
d37nya3

Premia jest przyznawana, jeśli funkcjonariuszom uda się zatrzymać na gorącym uczynku sprawcę rozboju, włamania, pobicia lub kradzieży- wyjaśnia komendant miejski policji Aldona Kostrzewa. Będziemy doceniać ludzi, którzy chcą pracować i będziemy za tą pracę dobrze płacić - dodała.

Policjanci są zadowoleni z takiego systemu motywacyjnego. Przychodzimy do pracy łapać przestępców, bo taką służbę wybraliśmy wiele lat temu. Nie robimy tego dla pieniędzy - powiedział Radiu Łódź jeden z funkcjonariuszy. Cieszę się jednak, że ktoś docenia i zauważa efekty naszej pracy - dodał. Jego zdaniem dodatkowe pieniądze mogą mieć wpływ na lepszą pracę funkcjonariuszy policji.

Komendant Aldona Kostrzewa kieruje łódzką policją od czterech miesięcy. Zmieniła już kilku komendantów komisariatów i naczelników. Pani komendant chce nagradzać policjantów za dobrą pracę, ale ostrzega, że nie będzie tolerowała tych, którzy przychodzą na służbę odpocząć. Jeżeli są oporni, a tacy też się zdarzają, to zostaną przeniesieni na niższe stanowisko służbowe - dodaje Aldona Kostrzewa.

Pieniądze na premie dla policjantów pochodzą z innych funduszy komendy. Podinspektor Aldona Kostrzewa zlikwidowała, miedzy innymi, premie przyznawane w dniu Święta Policji. Do tej pory były one dawane niemal automatycznie wszystkim policjantom, którzy nie byli karani dyscyplinarnie.

d37nya3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37nya3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj