Trwa ładowanie...

"200 tys. żołnierzy". Wiceszef MON zapowiada zmiany w wojsku

Po 1989 roku nasza armia sukcesywnie się zmniejszała. Tak naprawdę 2017 rok będzie dopiero pierwszym rokiem, kiedy w sposób dostrzegalny Wojsko Polskie zwiększy swoją liczebność - zapowiedział Michał Dworczyk. - Obecnie wprowadzane w wojsku zmiany mają doprowadzić do tego, że nasza armia z liczby ok. 100 tysięcy żołnierzy wzrośnie docelowo do 200 tysięcy żołnierzy. W tym 120 tysięcy żołnierzy zawodowych - dodał wiceszef MON.

Share
"200 tys. żołnierzy". Wiceszef MON zapowiada zmiany w wojskuŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d20aobj

Michał Dworczyk, „Gość poranka” w TVP Info, zwrócił się do przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, którzy w ramach „zespołu kontrolnego” zapowiedzieli wizytę w MON w celu sprawdzenia dokumentacji w sprawie przetargu na śmigłowce dla Wojska Polskiego.

- W piątek o 13.00 zapraszamy parlamentarzystów Platformy do ministerstwa obrony narodowej. My oczywiście udostępniamy wszystkie dokumenty, o które poprosili przedstawiciele PO. Nie mamy nic do ukrycia. Dokumenty związane są z przetargiem na śmigłowce dla Wojska Polskiego - powiedział Dworczyk.

d20aobj

Wiceszef MON oznajmił, że "wśród tych dokumentów są również informacje dotyczące obecnie toczącego się postępowania na śmigłowce dla Wojska Polskiego".

- Są tam informacje, których ujawnienie może spowodować unieważnienie obecnie prowadzonego postępowania. Chciałbym wierzyć, że parlamentarzyści PO będą na tyle odpowiedzialni, że te informacje nie zostaną nikomu niepowołanemu ujawnione - powiedział wiceszef MON.

Źródło: WP, TVP Info

d20aobj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20aobj
Więcej tematów