Trwa ładowanie...
d1hzgmq

20 samobójstw w 1,5 roku - firma niszczy pracowników?

Ponad 120 pracowników francuskiego koncernu telekomunikacyjnego Telecom manifestowało w Besancon we wschodniej Francji w związku z samobójstwem w tej firmie - już 20. w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Związki zawodowe uważają, że przyczyną samobójstw jest zarządzanie personelem w Telecom.

d1hzgmq
d1hzgmq

Pracownicy zebrali się na apel związków CGT i Sud PTT przed lokalną siedzibą przedsiębiorstwa po tym, jak ogłoszono o śmierci ich kolegi. 28-letni technik Nicolas G. nie pozostawił listu z wyjaśnieniem motywów swojego czynu.

Przedstawiciel Sud PTT Patrick Ackermann powiedział, że jest to dwudzieste od lutego zeszłego roku samobójstwo zarejestrowane przez związki. Dodał, że ponadto odnotowano 12 prób samobójczych i cztery samobójstwa od 14 lipca. Zastrzegł, że przypadki samobójstw nie są jednakowe.

Inny związkowiec Jacques Trimaille wyjaśnił, że Nicolas G. został ostatnio skierowany na stanowisko, które uważał za znacznie poniżej swoich kwalifikacji. - W 90% to problem przedsiębiorstwa - powiedział Trimaille o motywach samobójstw w Telecom. Według niego winne są: zarządzanie przedsiębiorstwem, stres i złe warunki pracy.

Zapytane przez agencję AFP przedstawicielstwo firmy, któremu podlega Besancon, oznajmiło, że nie może obecnie skomentować śmierci pracownika, nazywając ją jednocześnie tragicznym wydarzeniem.

AFP przypomina, że 14 lipca popełnił samobójstwo mężczyzna zatrudniony w Telecom w Marsylii. W pozostawionym liście wskazał na "przeciążenie pracą i zarządzanie przez strach".

Koncern, w którym 26 procent udziałów ma państwo francuskie, zatrudnia 187 tys. ludzi.

d1hzgmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzgmq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj