Trwa ładowanie...

20 kwietnia rusza pierwsza wypożyczalnia rowerów miejskich w Katowicach

Podobnie jak w ubiegłym roku w Katowicach pojawią się wypożyczalnie rowerów miejskich. Pierwsza ruszy już 20 kwietnia.

20 kwietnia rusza pierwsza wypożyczalnia rowerów miejskich w KatowicachŹródło: WP.PL
d84b63z
d84b63z

Instytucja Kultury Miasto Ogrodów, następczyni biura ESK odziedziczyła po poprzedniku rowery miejskie. Pamiętacie je z ubiegłego roku z dwóch wypożyczalni, które zostały uruchomione na rynku i placu Sejmu Śląskiego. To słynne holendry z logo Miasta Ogrodów na kierownicy. Holendrów jest w tym roku już 50. I wypożyczalnia znów będzie działała. Ruszy w ramach Katowice Street Art Festivalu.

- 20 kwietnia zostanie uruchomiona na ulicy Mariackiej, przed Kato Barem - zapowiada Łukasz Kałębasiak, rzecznik instytucji. Kato Bar będzie na czas festiwalu bazą imprezy. Stąd, aż do 29 kwietnia, rowery będzie można wypożyczać (opłata za godzinę wynosi 2 zł). Także z tego miejsca wyruszą dwie rowerowe wycieczki organizowane przez Miasto Ogrodów. Pierwsza, 22 kwietnia - szlakiem sztuki PRL w przestrzeni publicznej.Kolejna wycieczka - 29 kwietnia - zostanie poprowadzona szlakiem murali, które powstaną w ramach tegorocznego festiwalu. Udział w obu jest bezpłatny (obowiązują zapisy na marcin.dzedzej@miastoogrodow.eu).

Po zakończeniu festiwalu wypożyczalni będzie więcej, w kilku lokalizacjach: pod Skrzydłami (zamiast na przebudowywanym rynku), w Dolinie Trzech Stawów i przy bistro Plastikon w Piotrowicach.

Polecamy w wydaniu internetowym: katowice.naszemiasto.pl

d84b63z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d84b63z
Więcej tematów