Trwa ładowanie...

2 listopada 2021. Zaduszki, czy to dzień wolny od pracy?

Co roku 2 listopada obchodzimy dzień Zaduszny, nazywany też Zaduszkami, podczas którego modlimy się za dusze zmarłych. Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy i zajęć lekcyjnych tak samo, jak Wszystkich Świętych?

Dzień Zaduszny Dzień Zaduszny Źródło: Pixabay, fot: Pexels
d3apbwo
d3apbwo

Czy 2 listopada 2021 jest wolne? Informacji na ten temat szuka wiele osób, zastanawiając się, czy wtorek jest dniem wolnym od pracy albo zajęć lekcyjnych. Pytania pojawiają się ze względu na to, że w kościele katolickim 2 listopada jest dniem poświęconym pamięci zmarłych.

2 listopada, czyli Zaduszki nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że tego dnia otwarte będą wszystkie sklepy, galerie handlowe, urzędy. Tego dnia ludzie pójdą do pracy, a uczniowie do szkoły, chyba że placówki zdecydują inaczej. W takim wypadku odrabianie dnia wolnego odbywa się w późniejszym terminie.

#dziejesiewsporcie: wielka awantura w meczu dzieci!

Dzień Zaduszny. Co to za dzień?

2 listopada to Dzień Zaduszny, nazywany też Zaduszkami, a w niektórych regionach kraju – Świętem Zmarłych. Tego dnia podobnie jak 1 listopada, Polacy tłumnie odwiedzając cmentarze, zapalają znicze, stawiają chryzantemy i odwiedzają groby bliskich.

d3apbwo

W Dzień Zaduszny modli się za dusze zmarłych przebywających w czyśćcu. Tego dnia odprawiane są uroczyste msze święte, a w niektórych parafiach odbywają się specjalne procesje.

Listopad 2021. Kiedy kolejny dzień wolny od pracy?

Poniedziałek 1 listopada był dniem ustawowo wolnym od pracy. W listopadzie wypada jeszcze jeden taki dzień. W czwartek 11 listopada w Święto Niepodległości. W Polsce jest ustawowo 13 dni wolnych od pracy. Do końca roku pozostały jeszcze 3 dni wolne od pracy:

  • 11 listopada,
  • 25 grudnia,
  • 26 grudnia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3apbwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apbwo
Więcej tematów