Trwa ładowanie...
d3fo8mj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

19-letnia mieszkanka Moskwy Pitułaj Abdułłajewa zwerbowana do Państwa Islamskiego

19-letnia mieszkanka Moskwy została zwerbowana w szeregi Państwa Islamskiego - podało w radio Echo Moskwy. Według mediów pochodząca z Dagestanu dziewczyna w marcu przerwała naukę na prestiżowej uczelni w stolicy i pojechała do Turcji, a potem do Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
19-letnia mieszkanka Moskwy Pitułaj Abdułłajewa zwerbowana do Państwa Islamskiego
(PAP/EPA, Fot: Wael Hamzeh)
d3fo8mj

Echo Moskwy podaje nazwisko dziewczyny: Pitułaj Abdułłajewa.

19-latka nie zdradzała oznak radykalizmu religijnego, nie ubierała się według zasad islamu. Uczyła się dobrze, pracowała jako sprzedawczyni w luksusowym sklepie z odzieżą, brała udział w życiu studenckim. Na początku wiosny nie poinformowawszy o niczym rodziców pojechała do Turcji, a stamtąd dołączyła do IS.

Rodzice zwrócili się do służb specjalnych. Dziewczyna kontaktuje się z nimi, jednak nie reaguje na prośby i odmawia powrotu do domu - twierdzi matka, Marina Abdułłajewa. Rodzice Pitułaj twierdzą, że ich córkę zwerbowały dwie młode obywatelki Rosji poprzez popularny portal społecznościowy VKontakte.

d3fo8mj

Echo Moskwy podaje też, że w Turcji rodzina poszukuje innej studentki z Moskwy, Marijam Ismmaiłowej.

Na początku czerwca przy próbie przekroczenia granicy turecko-syryjskiej została zatrzymana 19-letnia Warwara Karaułowa, również studentka uczelni w Moskwie.

Według różnych danych w szeregach Państwa Islamskiego walczy od 2-5 tys. obywateli Rosji.

d3fo8mj

Podziel się opinią

Share

d3fo8mj

d3fo8mj
Więcej tematów