Trwa ładowanie...
dff5ghq

17 rannych po trzęsieniu ziemi w Tokio

W trzęsieniu ziemi w Tokio rannych zostało 17 osób. Mają na ogół lekki obrażenia. Agencja Reuters pisze o 74-letniej kobiecie, która upadła i zwichnęła ramię. Nie ma informacji o stratach materialnych. Zaraz po trzęsieniu władze poinformowały, że nie ucierpiały instalacje atomowe, w tym zniszczone reaktory w Fukuszimie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
17 rannych po trzęsieniu ziemi w Tokio
(AFP, Fot: Sam Yeh)
dff5ghq

Trzęsienie ziemi, które dotknęło Japonię w nocy naszego czasu, miało siłę 6 stopni w skali Richtera. W Tokio zakołysały się wysokie budynki. Epicentrum znajdowało się koło wyspy Izu Oszima na południowy zachód od Tokio, na głębokości około 155 kilometrów. Wstrząsy były odczuwalne w 28 prefekturach kraju.

Najtragiczniejsze w skutkach trzęsienie ziemi nawiedziło Japonię w marcu 2011 roku. Miało siłę 9 stopni w skali Richtera, ale największe zniszczenia spowodowało tsunami, które nastąpiło potem. Wysoka fala oceaniczna uderzyła na północno- wschodnie wybrzeża, zabijając 18 tysięcy ludzi. Uszkodzona została elektrownia atomowa w Fukuszimie. Do dziś specjaliści nie mogą uporać się z następstwami zniszczenia trzech pracujących wówczas reaktorów.

Wyspy japońskiej są rejonem aktywnym sejsmicznie, gdyż leżą na styku kilkunastu płyt tektonicznych. Z reguły wstrząsy nie powodują zniszczeń, bo Japończycy stosują odpowiednie technologie w budownictwie. Mają też rozbudowane systemy ostrzegania i szkolenia.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów