Trwa ładowanie...
d3vjroj
d3vjroj

17 ofiar pożaru na bazarze w Moskwie

Do 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w składzie materiałów budowlanych na południu Moskwy, do którego doszło wczesnym rankiem - podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Początkowo informowano o 12 zabitych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vjroj

Według ministerstwa ofiary to pracujący na terenie składu imigranci z krajów poradzieckich. Rosyjskie media twierdzą, że mieszkali w fatalnych warunkach w lokalu połączonym z hangarem, w którym mieści się skład. Nie mieli oni bezpośredniego wyjścia na zewnątrz. Strażacy, aby się do nich dostać, musieli zburzyć ścianę.

Śledczy usiłują określić przyczynę pożaru, który ugaszono po dwóch godzinach; według wstępnych ustaleń mogło być nią zwarcie w piecyku elektrycznym.

Kilka milionów imigrantów, głównie z Tadżykistanu, Uzbekistanu i Kirgistanu, przyjechało w ostatnich latach do Moskwy, znajdując zatrudnienie, głównie "na czarno", w budownictwie i handlu.

d3vjroj

Po poniedziałkowym pożarze szef Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Siergiej Szojgu nakazał podległym mu służbom sprawdzenie obiektów, gdzie w nieodpowiednich warunkach mieszkają przybysze z państw poradzieckich.

Podziel się opinią

Share

d3vjroj

d3vjroj
d3vjroj
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów