ycipk-2yao69
ycipk-2yao69

17 ofiar pożaru na bazarze w Moskwie

Do 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w składzie materiałów budowlanych na południu Moskwy, do którego doszło wczesnym rankiem - podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Początkowo informowano o 12 zabitych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2yao69

Według ministerstwa ofiary to pracujący na terenie składu imigranci z krajów poradzieckich. Rosyjskie media twierdzą, że mieszkali w fatalnych warunkach w lokalu połączonym z hangarem, w którym mieści się skład. Nie mieli oni bezpośredniego wyjścia na zewnątrz. Strażacy, aby się do nich dostać, musieli zburzyć ścianę.

Śledczy usiłują określić przyczynę pożaru, który ugaszono po dwóch godzinach; według wstępnych ustaleń mogło być nią zwarcie w piecyku elektrycznym.

Kilka milionów imigrantów, głównie z Tadżykistanu, Uzbekistanu i Kirgistanu, przyjechało w ostatnich latach do Moskwy, znajdując zatrudnienie, głównie "na czarno", w budownictwie i handlu.

ycipk-2yao69

Po poniedziałkowym pożarze szef Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Siergiej Szojgu nakazał podległym mu służbom sprawdzenie obiektów, gdzie w nieodpowiednich warunkach mieszkają przybysze z państw poradzieckich.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69