Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

150 tys. osób na wiecu poparcia dla Saakaszwilego

Co najmniej 150 tys. osób zgromadziło się przed gruzińskim parlamentem na wiecu poparcia dla prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego w konflikcie z Rosją wokół Osetii Południowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
150 tys. osób na wiecu poparcia dla Saakaszwilego
(AFP)
ycipk-3nzcmu

Gruziński przywódca zapowiedział, że jego kraj wystąpi ze Wspólnoty Niepodległych Państw, skupiającej większość byłych republik radzieckich.

Opuszczamy WNP na dobre i proponuję, aby inne kraje również opuściły tę organizację, której przewodniczy Rosja - powiedział Saakaszwili.

Na wielotysięcznym wiecu padały okrzyki sprzeciwu wobec operacji militarnej Rosji w Gruzji oraz potępienia wobec rosyjskiego premiera Władimira Putina; porównywano go do terrorysty. Na transparentach widniały napisy: "Poszukiwany: zbrodnie przeciwko ludzkości na świecie".

ycipk-3nzcmu

Nad tłumem powiewały biało-czerwone gruzińskie flagi. Zebrani trzymali transparenty z napisami: "Kocham Gruzję", "Kocham cię Misza" (zdrobnienie od imienia prezydenta).

Prezydent Saakaszwili zaapelował o międzynarodowe wsparcie w konflikcie z Rosją.

Oświadczył, że rząd gruziński ogłosi separatystyczne regiony - Abchazję i Osetię Południową terytoriami okupowanymi. W obu tych regionach znajdują się wojska rosyjskie wspierające miejscowych separatystów.

Wicepremier oraz minister stanu ds. integracji europejsko-atlantyckiej Giorgi Baramidze powiedział do zgromadzonych ludzi, żeby trzymali flagi wysoko w górze i trzymali się razem. Nie powinniśmy bać się wroga - mówił.

ycipk-3nzcmu

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew nakazał we wtorek zakończenie operacji wojskowej w Gruzji, lecz nie jest jasne, czy wszystkie walki ustały.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu