Trwa ładowanie...
d353ozu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

150 imigrantów dziennie próbuje dostać się do terminalu Eurotunnelu

Spółka Eurotunnel zarządzająca połączeniem między Francją a W. Brytanią pod kanałem La Manche oświadczyła, że liczba imigrantów, którzy próbują nielegalnie przedostać się na teren terminalu w pobliżu Calais, spadła do 150 dziennie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci uciekają przed francuską policją, by dostać się do pociągu jadącego do Wielkiej Brytanii - Calais, 30 lipca
Imigranci uciekają przed francuską policją, by dostać się do pociągu jadącego do Wielkiej Brytanii - Calais, 30 lipca (PAP/EPA, Fot: Yoan Valat)
d353ozu

Według Eurotunnelu wprowadzone środki bezpieczeństwa odnoszą skutek i przyniosły "znaczną poprawę" - podał portal BBC News.

Imigranci, którym udaje się dotrzeć do terminalu, są w większości zatrzymywani przez ochronę.

Zarazem, jak dodał operator, nadal wielu ludzi próbuje przedostać się do Wielkiej Brytanii.

d353ozu

Brytyjski premier David Cameron oświadczył w sobotę, że należy zapewnić, by nielegalni imigranci nie mogli "wedrzeć się" do jego kraju. - Musimy udaremnić związek pomiędzy dostaniem się na łódź na Morzu Śródziemnym i otrzymaniem prawa do osiedlenia się w Europie - oznajmił szef rządu.

Pod koniec lipca liczba imigrantów, którzy przez tunel pod kanałem La Manche próbowali przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii, sięgała ok. 2 tysięcy. Ludzie ci forsowali bariery wokół terminalu i próbowali wskakiwać do pociągów będących w ruchu; od czerwca co najmniej 10 osób zginęło podczas takich prób przekraczania granicy.

Imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu próbują przedostać się do Europy, uciekając przed wojną, dyktaturami i biedą. W sobotę na łodzi na Morzu Śródziemnym włoska marynarka wojenna uratowała 312 osób, znajdując na łodzi ciała 40 imigrantów, którzy udusili się podczas rejsu.

d353ozu

Podziel się opinią

Share

d353ozu

d353ozu
Więcej tematów