Trwa ładowanie...
d1w2q2r

15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Warszawie w udziałem szefa MON

W czwartek rano minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. To początek uroczystości w Święto Wojska Polskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza (Twitter, Fot: MON)
d1w2q2r

Tuż po godz. 7 rano w Warszawie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego minister Mariusz Błaszczak złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Szef MON złożył także kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pomnikiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz monumentem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w 2010 r.

d1w2q2r

Mariusz Błaszczak będzie w czwartek także w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska zaplanowano główne uroczystości Święta Wojska Polskiego. Ulicami miasta przejedzie parada wojskowa "Wierni Polsce". Defilada będzie hołdem złożonym Powstańcom Śląskim w setną rocznicę ich zrywu.

Oprócz ministra obrony narodowej defiladę wojskową w Katowicach będą odbierać prezydent RP, zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów, członkowie rządu oraz władze województwa śląskiego i miasta Katowice.

Szef MON: losy zamordowanych w Katyniu wiążą się z tymi, którzy zginęli w Smoleńsku

W środę, w przeddzień Święta Wojska Polskiego szef MON był w Ossowie, gdzie zorganizowano uroczystości z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Mariusz Błaszczak podkreślał, że 15 sierpnia 1920 r. "rozstrzygnęły się losy Polski i Europy", a cały naród stanął do walki o wolną ojczyznę.

d1w2q2r

Później w swoim wystąpieniu minister porównał losy zamordowanych w Katyniu z tymi, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

- Ludzi, którzy w oficjalnej delegacji, z prezydentem Rzeczpospolitej, prof. Lechem Kaczyńskim, na czele, 9 lat temu udawali się do Katynia by oddać hołd tym, którzy polegli skrytobójczo zamordowani za Polskę. Jakże niezwykle wiążą się losy obrońców Polski w 1920 roku, tych którzy zostali zamordowani w 1940 roku i tych, którzy oddali swe życie w tragedii smoleńskiej - mówił w Ossowie Błaszczak.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d1w2q2r

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1w2q2r

d1w2q2r
d1w2q2r
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów