WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pakistan
10-10-2008 (14:25)

15 osób zginęło, 30 rannych w samobójczym zamachu

Co najmniej 15 osób zginęło,
a 30 zostało rannych w wyniku samobójczego zamachu
przeprowadzonego podczas narady plemiennej w regionie Orakzai, na
północnym zachodzie Pakistanu - poinformował jeden ze świadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Ofiarami zamachowca byli członkowie plemienia występującego przeciwko talibskim bojownikom. W naradzie uczestniczyło ok. 500 osób z plemienia Alizai.

Przedstawiciel starszyzny plemiennej powiedział, że zgromadzeni chcieli opracować plan, mający doprowadzić do wyeliminowania bojowników z regionu Orakzai.

Orakzai to najspokojniejszy z siedmiu regionów pakistańskich Terytoriów Plemiennych Administrowanych Federalnie; nie graniczy bezpośrednio z Afganistanem.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP