Trwa ładowanie...
do986cj

15 nakazów aresztowania w związku z zabójstwem Francuza

Wymiar sprawiedliwości Algierii wydał nakazy aresztowania 15 dżihadystów podejrzanych o udział w zabójstwie francuskiego turysty - poinformował w poniedziałek algierski dziennik "Liberte".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadra z nagrania egzekucji Herve Gourdela
Kadra z nagrania egzekucji Herve Gourdela (PAP/EPA, Fot: Jund al-Khilafah)
do986cj

Według gazety chodzi tu o przebywających na wolności domniemanych sprawców porwania i zamordowania 55-letniego przewodnika górskiego Herve Gourdela. Został on uprowadzony 21 września podczas wędrówki przez górski region Kabylii w pobliżu miasta Tizi Wuzu, około 110 kilometrów na wschód od Algieru.

Terroryści z sunnickiego ugrupowania Dżund al-Chalifa (Żołnierze Kalifatu) zażądali najpierw od Francji, by w zamian za uwolnienie Gourdela wstrzymała ataki na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku, a gdy Paryż na to nie przystał, opublikowali 24 września nagranie wideo, pokazujące ścięcie zakładnikowi głowy.

Armia algierska prowadzi obecnie w Kabylii poszukiwania zabójców Goourdela, a także jego zwłok. Według "Liberte" zidentyfikowano już jednego z przywódców Dżund al-Chalifa, którym jest 40-letni ekstremista, czynny wcześniej w algierskich organizacjach terrorystycznych Zbrojna Grupa Islamska (GIA) oraz Salaficka Grupa Modlitwy i Walki (GSPC). Ciąży na nim już kilka wyroków śmierci.

do986cj

Podziel się opinią

Share
do986cj
do986cj
Więcej tematów