Trwa ładowanie...

15-latka zgwałcona na festiwalu w Szwecji. Organizator: mam tego dość

Z powodu przestępstw na tle seksualnym, do których doszło na rozpoczętym w środę festiwalu rockowym Bravalla w mieście Norrkoeping na południowym wschodzie Szwecji, przyszłoroczna edycja imprezy nie odbędzie się - poinformował w sobotę organizator festiwalu.
Share
Festiwal Bravalla w Norrkoping
Festiwal Bravalla w NorrkopingŹródło: PAP/EPA, Fot: Pontus Lundahl
d42kbc2

- Mam tego dość. Przemoc zabija festiwalową atmosferę, miłość do muzyki, a przede wszystkim krzywdzi ludzi - oświadczył pomysłodawca i organizator festiwalu Bravalla, Folkert Koopmans.

Według policyjnych statystyk do soboty podczas tegorocznej imprezy zgłoszono 11 przypadków molestowania seksualnego, napaść na tle seksualnym oraz gwałt.

Do gwałtu na 15-letniej dziewczynie miało dojść w piątek wieczorem wśród publiczności w trakcie koncertu szwedzkiego piosenkarza Hakana Hellstroema. Ofiara została przewieziona do szpitala, policja wciąż poszukuje sprawcy.

d42kbc2

Zobacz też: Seksting - jak chronić przed nim dziecko?

Do przypadków przemocy na tle seksualnym na tej imprezie dochodziło także w poprzednich latach.

Organizowany od 2013 roku festiwal Bravalla, na którym prezentują się zespoły grające muzykę rockową, hardrockową, a także pop oraz hiphop, gromadzi podczas każdej edycji około 50 tys. młodych ludzi.

Przeczytaj też: 123 przypadki molestowania na basenach w Szwecji. Policjant Mustafa Panshiri mówi polskiej reporterce: o problemach trzeba mówić otwarcie

d42kbc2

Podziel się opinią

Share
d42kbc2
d42kbc2
Więcej tematów