Trwa ładowanie...

14-latka znaleziona w piwnicy... nie była tam więziona? Zaskakujące kulisy sprawy

14-latka, która miała być więziona w piwnicy, prawdopodobnie znalazła się tam dobrowolnie, ale 18-latek zatrzymany w sprawie i tak usłyszał zarzuty. Ujawniono zaskakujące kulisy głośnej sprawy.

14-latka znaleziona w piwnicy... nie była tam więziona? Zaskakujące kulisy sprawyŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1k0ont

Pochodzącą z Lubelszczyzny 14-latkę znaleźli w poniedziałek w piwnicy jednego z suwalskich bloków jego mieszkańcy. Natychmiast zaalarmowano policję, która zatrzymała podejrzanego o uwięzienie dziewczyny 18-letniego Karola G. Okazuje się jednak, że 14-latka nie była przetrzymywana.

Według informacji, do których dotarł portal poranny.info, dziewczyna po ucieczce z ośrodka wychowawczego w Augustowie udała się do Suwałk. Tam poznała Karola G., który zaprosił nastolatkę do mieszkania. Mieli spożywać alkohol i narkotyki. Na takie zachowanie zareagowali rodzice 18-latka i wyrzucili dziewczynę z mieszkania.

Sąsiedzi znaleźli ją na schodach wejściowych do bloku. - Mówiła, że pochodzi ze Śląska, nie ma pieniędzy na bilet powrotny do domu i czeka na Karola - relacjonuje Beata Wierzbicka, lokatorka budynku. - Myśleliśmy, że to jego dziewczyna. Sąsiadka poczęstowała ją obiadem - tłumaczy. Mieszkańcy bloku mieli widzieć Karola G., który wraz z 14-latką udają się do piwnicy.

d1k0ont

Okazuje się, że dziewczyna spędziła noc w piwnicy całkowicie dobrowolnie, a rano nie została wypuszczona, bo 18-latek nie miał kluczy. Odebrał mu je ojciec. - Pokrzywdzona zapewnia, że do piwnicy poszła dobrowolnie - potwierdza Izabela Sadowska-Rejterada, Prokurator Rejonowy w Suwałkach. - Nie powiedziała mężczyźnie, że uciekła z placówki, i że jest nieletnia. A jej wygląd w ogóle na to nie wskazywał - relacjonuje. Mimo tego 18-latek usłyszał zarzut posiadania i udostępniania środków odurzających.

d1k0ont
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k0ont
Więcej tematów