Trwa ładowanie...
ycipk-4kfguh

13-letnia Inga strajkuje dzisiaj ostatni dzień. “Podzieliła się z nami odwagą" mówią koledzy

- Dzię-ku-jemy! Dzię-ku-jemy! Dzię-ku-jemy! - skandowała młodzież dla Ingi Zasowskiej za organizację Wakacyjnego Strajku Klimatycznego pod Sejmem. - Na pewno nadal będę działać w sprawach klimatu, ale w innej formie - obiecuje nastolatka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Inga Zasowska przed Sejmem
Warszawa. Inga Zasowska przed Sejmem (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
ycipk-4kfguh

Inga Zasowska usłyszała dzisiaj wiele podziękowań i braw przed Sejmem, gdzie właśnie zakończyła swój jednoosobowy protest. Strajk odbywał się w każdy piątek od ponad miesiąca. Nastolatka przychodziła z transparentem “wakacyjny strajk klimatyczny”, który bardzo szybko przyciągnął uwagę wielu warszawiaków, mediów oraz polityków.

- Pierwszego dnia dołączyło do mnie kilka osób, a w następnych było jeszcze więcej. Dziękuję. Przychodziło tu kilku polityków, robili zdjęcia. Nie wiem, czy to coś wniesie. Wiem za to, że skoro tu jesteście, to rośnie świadomość zmian klimatu - dziękowała speszona aktywistka.

"Nie ma innej planety, gdzie jest woda i życie"

- Nie ma innej planety, gdzie jest woda i życie - mówi 9-letni Iwo. Pod Sejmem pojawił się z mamą, która apelowała do polityków o wzięcie odpowiedzialności za stan środowiska. - Politycy nic nie robią. Każdej zimy oddychamy smogiem. Czystej wody jest coraz mniej. Co zostawimy naszym dzieciom ? - zastanawia się pani Beata, mama Iwa.

ycipk-4kfguh
East News
Podziel się

- Inga sprawiła, że zmiana klimatu zaczęła mnie interesować. Jestem teraz bywalcem biblioteki, szukam książek o zmianie klimatu - wyznaje 14-letnia Ola, która trzeci raz pojawiła się pod Sejmem.

13-letnia Nina również zainspirowała się postawą Ingi, informuje "Gazeta Wyborcza".
- Przyszłam na strajk, żeby wnieść coś od siebie. Inga zrobiła bardzo dużo. Pokazała pierwszy krok, że możemy iść dalej - zapewnia Nina.

Nie zapomnijmy o klimacie

ycipk-4kfguh

Jakie plany ma teraz Inga? Na początku pojedzie na zasłużone wakacje. Wyznaje, że otrzymała już propozycje udziału w licznych konferencjach. Inga zachęca swoich rówieśników - każdy z nich nadal może przychodzić pod Sejm.

- Dalej proszę pokazujcie, że są ludzie, którym zależy na klimacie - prosiła kolegów, którzy nadal uczestniczą w strajkach w innych miastach.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kfguh

ycipk-4kfguh
ycipk-4kfguh
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów