Trwa ładowanie...
dv7psm8

13-latka zostawiła swoim bliskim "list" na odwrocie lustra

Rodzice zmarłej na raka 13-letniej Atheny Orchard z brytyjskiego Leicester byli zdumieni, gdy w pokoju dziewczynki znaleźli zostawioną przez nią wiadomość. Niezwykłą historię opisuje "Daily Mail".

Share
dv7psm8

Athena Orchard zmarła w zeszłym tygodniu. Przez rok walczyła z kostniakomięsakiem, złośliwym nowotworem tkanki kostnej. Chorobę zdiagnozowano, gdy Athena miała 12 lat, po tym, gdy zemdlała podczas Świąt Bożego Narodzenia. Przeszła operację kręgosłupa i wielomiesięczną chemioterapię.

Po śmierci 13-latki rodzice znaleźli w jej pokoju napisaną przez nią markerem na odwrocie lustra wiadomość. Okazało się, że nastolatka w sekrecie zostawiła swoim bliskim - rodzicom i dziewięciorgu rodzeństwa (sześciu siostrom i trzem braciom) - długi list. - Choroba zabrała jej siły i włosy, ale nie pozytywne nastawienie do życia - mówi matka dziewczynki.

"Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystajcie go jak najlepiej. Jutro możecie się dowiedzieć, że jesteście śmiertelnie chorzy. Życie jest złe, jeśli takie je sami uczynicie" - napisała Athena. Jej matka przyznaje, że nie była w stanie doczytać listu córki do końca. - To było zbyt bolesne. Każde słowo rozdzierało mi serce - mówi.

"Szczęście zależy od nas samych. Może w moim przypadku nie będzie szczęśliwego zakończenia, ale pamiętajcie, że każde życie ma cel" - pisała 13-latka.

Athena długo walczyła z chorobą. W końcu była tak słaba, że nie była w stanie wstać z łóżka. Odeszła w domu, otoczona rodziną. - Czytając zostawioną przez Athenę wiadomość, czujemy jakby wciąż była z nami - mówią jej wzruszeni rodzice.

Źródło:* "Daily Mail"*

dv7psm8

Podziel się opinią

Share
dv7psm8
dv7psm8
Więcej tematów