Trwa ładowanie...

12 sierpnia Noc Spadających Gwiazd! Centrum Nauki Kopernik zaprasza do obserwacji

W nocy z 12 na 13 sierpnia (z wtorku na środę) 2014 r. czeka nas maksimum roju Perseidów. A nie ma nic przyjemniejszego, patrząc na sierpniowe niebo i spadające gwiazdy. Na wspólne obserwacje zaprasza Centrum Nauki Kopernik do swojego Parku Odkrywców. 

Share
12 sierpnia Noc Spadających Gwiazd! Centrum Nauki Kopernik zaprasza do obserwacji
Źródło: WawaLove.pl
d4clbpl

Imprezę nieopodal Wisły poprowadzi Karol Wójcicki - popularyzator astronomii. Dowiecie się wszystkiego o "spadających gwiazdach", dowiecie się jak i gdzie ich wypatrywać. No i najważniejsze - zobaczycie je na własne oczy!

Wygaszona Warszawa

Podobnie jak w ubiegłym roku, aby ułatwić obserwację, wyłączona zostanie cała iluminacja Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wygasi podświetlenia Mostu Świętokrzyskiego oraz pozostałych warszawskich mostów. Zgasną również lampy w wyjściach z tunelu Wisłostrady.

d4clbpl

To nie koniec atrakcji! Żegluga Stołeczna zabierze Was w nocne rejsy po Wiśle. Z górnego pokładu będziecie mogli podziwiać spadające meteory. Wygaszone iluminacje mostów z pewnością ułatwią sprawę.

Na parkingu przed Centrum Nauki Kopernik w trakcie trwania imprezy będziecie mogli kupić coś do jedzenia. Smakołyki serwować będą stołeczne foodtrucki.

Do tego koce, leżaki (ograniczona ilość!) i środki przeciw komarom. Czego chcieć więcej?

Kiedy: 12 sierpnia 2014 r. od godz. 21:00
Gdzie: Park Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik

WSTĘP WOLNY

d4clbpl

Podziel się opinią

Share
d4clbpl
d4clbpl
Więcej tematów