Trwa ładowanie...
de1ou1q

12 lat więzienia za seksualne wykorzystywanie córki

12 lat więzienia i 15-letni zakaz kontaktowania się z własnymi dziećmi - tak brzmi wyrok łódzkiego sądu w wyjątkowo oburzającej sprawie. Chodzi o 35-letniego ojca, który wykorzystywał seksualnie córkę i prezentował pornografię synowi. Koszmar trwał dwa lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
12 lat więzienia za seksualne wykorzystywanie córki
(WP.PL, Fot: WP.PL)
de1ou1q

Akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi został skierowany do sądu w czerwcu ubiegłego roku - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Prokuratura nie kryje satysfakcji, że w tej sprawie zapadł surowy wyrok.

- Sposób działania oskarżonego był wyjątkowo drastyczny. Wszystko wskazuje na to, że wykorzystywał seksualnie córkę stosując przemoc psychiczną, a także odurzając ją poprzez przykładanie do ust tkaniny nasączonej eterem, acetonem i wybielaczem do ubrań. Tym samym narażał dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podkreślił prokurator. Śledczy ustalili, że mężczyzna dopuszczał się tych czynów od jesieni 2013 roku do listopada 2015 roku.

Jak zaznaczył Kopania, był to drugi w ostatnim czasie surowy wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Łodzi w stosunku do ojca oskarżonego o wykorzystywanie seksualne dziecka. W pierwszej sprawie oskarżonym był 45-letni mężczyzna, zaś pokrzywdzoną jego małoletnia córka. Sąd skazał go na 8 lat więzienia oraz 10-letni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

PAP,lodz.po.gov.pl

de1ou1q

Podziel się opinią

Share
de1ou1q
de1ou1q
Więcej tematów