Trwa ładowanie...
dxw94z2

12. Dzień Judaizmu - wspólna modlitwa chrześcijan i żydów

W Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się spotkanie modlitewne katolików i żydów. Wezmą w nim udział naczelny rabin Polski Michael Schudrich, arcybiskupi Kazimierz Nycz i Henryk Hoser, a także przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Judaizmem biskup Mieczysław Cisło. Spotkanie jest częścią obchodów 12. Dnia Judaizmu, który przypada 17 stycznia.

dxw94z2
dxw94z2

Jak zaznacza ksiądz Grzegorz Michalczyk jeden z organizatorów tegorocznych obchodów Dnia Judaizmu, dzień ten ma przede wszystkim przybliżyć chrześcijanom korzenie ich wiary. - Odkrycie życia religijnego żydów może pomóc chrześcijanom w odkryciu własnej liturgii i formuł modlitewnych. Nawet zwrot "Ojcze Nasz" był wcześniej używany w modlitwach żydowskich - zaznacza duchowny.

Główne obchody odbędą się 17 stycznia. Najpierw modlitwę w kościele pw. Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim poprowadzi arcybiskup Kazimierz Nycz. Następnie uczestnicy przejdą do pobliskiej Synagogi Nożyków na uroczystość zakończenia szabatu.

Informacje na temat obchodów można znaleźć na internetowej stronie archidiecezji warszawskiej.

dxw94z2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxw94z2
Więcej tematów