WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

115-letnia Amerykanka najstarszą osobą świata

Czarnoskóra Amerykanka Gertrude Baines
oficjalnie została uznana w Księdze Rekordów Guinnessa za
najstarszą osobę na świecie; skończyła w poniedziałek 115 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
115-letnia Amerykanka najstarszą osobą świata
(AP)
WP

Sędziwa pani, która mieszka w domu opieki w Los Angeles, skarży się na dwie rzeczy: źle smażony boczek i artretyczne bóle w kolanach. Twierdzi, że dożyła tak zaawansowanego wieku ponieważ nigdy nie paliła tytoniu, nie piła alkoholu ani też nie prowadziła szalonego trybu życia. Przeżyła całą swoją rodzinę.

Baines wzięła udział w ostatnich wyborach prezydenckich, oddając swój głos na Baracka Obamę. Później cieszyła się, że dożyła chwili, gdy prezydentem USA został czarnoskóry. Ojciec pani Baines był niewolnikiem.

Urodzona w 1894 roku w Shellman, Baines pracowała całe życie jako sprzątaczka. W domu opieki przebywa od dziesięciu lat. Stała się najstarszą osobą na świecie po zgonie w styczniu w Portugalii 114-letniej Marii de Jesus.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP