Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
arabia saudyjska
30-08-2015 (18:05)

11 ofiar śmiertelnych i ponad 200 rannych w pożarze w Arabii Saudyjskiej

Co najmniej 11 osób zginęło, a 219 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w dużym kompleksie mieszkaniowym w mieście Al-Chubar na wschodzie Arabii Saudyjskiej - poinformowały władze królestwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż pożarna przed kompleksem mieszkaniowym, gdzie doszło do pożaru
Straż pożarna przed kompleksem mieszkaniowym, gdzie doszło do pożaru (AFP, Fot: STR)
WP

Ogień pojawił się wcześnie rano w piwnicy w kompleksie o nazwie Radium. Mieszkają tam pracownicy państwowej firmy naftowej Saudi Aramco, która nadzoruje wydobycie ropy w kraju.

Firma poinformowała, że rozpoczęło się już śledztwo, które ma ustalić przyczyny tragedii.

Według saudyjskiego MSW ofiarami śmiertelnymi są osoby różnych narodowości. Resort nie podał szczegółów. Agencja AP pisze, że Aramco - tak jak i inne firmy w krajach nad Zatoką Perską - zatrudnia wielu zagranicznych profesjonalistów i migrantów zarobkowych.

WP

Inżynier Mohammed Sidiki, który mieszka w pobliżu Radium, zobaczył dym ok. godz. 6 czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego). Strażacy przez wiele godzin próbowali ugasić płomienie. Władze twierdzą, że po południu pożar był już pod kontrolą.

Ogrodzone osiedle Radium składa się z ośmiu sześciokondygnacyjnych budynków, w których znajduje się prawie 500 mieszkań, a także baseny i inne obiekty rekreacyjne - napisano na stronie internetowej Aramco.

Sidiki określił kompleks jako relatywnie nowy. Według niego mieszkają tam obywatele krajów Zachodu, Azji, jak również i Saudyjczycy.

W Al-Chubar w 1996 roku doszło do zamachu bombowego, w którym zginęło 19 Amerykanów, a 372 zostało rannych. W ubiegłym tygodniu amerykańskie i saudyjskie władze poinformowały, że po prawie 20 latach zatrzymano Ahmeda al-Mugasila, którego określono jako architekta zamachu.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP