Trwa ładowanie...
dh6hw0y

11 listopada obrońcy staną murem przy "Tęczy". Dojdzie do przepychanek?

Zbliża się 11 listopada, a w związku z tym wracają obawy, czy instalacja "Tęcza" na pl. Zbawiciela będzie po raz kolejny podpalona. Z tej okazji na Facebooku powstało wydarzenie, którego organizatorzy zapraszają wszystkich do przyjścia pod tęczę 11 listopada. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada obrońcy staną murem przy "Tęczy". Dojdzie do przepychanek?
(WawaLove.pl)
dh6hw0y

- "11 listopada na pl. Zbawiciela złapmy się wszyscy za ręce i pokażmy, że Polska jest krajem, w którym jest miejsce dla różnorodności i tolerancji, a brakuje go dla skrajnego nacjonalizmu, demolowania przestrzeni publicznej i burd" - czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy namawiają: "stwórzmy mur z ludzkich ciał dookoła tęczy, która - chcąc, nie chcąc - stała się solą w oku mieszkańców Warszawy. Pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie przestrzeni publicznej w imię homofobicznych przekonań. W to wyjątkowe święto wyślijmy w świat informację, że Polska jest krajem różnorodnym i przeznaczonym dla wszystkich. Niech Dzień Niepodległości będzie świętem miłości i tolerancji, mądrego patriotyzmu i pojednania".

Instalacja "Tęcza" na pl. Zbawiciela płonęła już kilka razy - ostatni raz w listopadzie 2013 roku. Zimą zniknęła, aby wrócić na początku maja po remoncie. Jeszcze w tym samym miesiącu doszło do dwóch niegroźnych prób podpalenia.

Tęcza ma stać na pl. Zbawiciela do końca 2015 roku. Nie wiadomo, co stanie się po tym terminie - np. Komitet Społeczny Plac Zbawiciela 2016 chce, aby na placu stanęła nowa, zupełnie inna instalacja - będąca symbolem heteroseksualizmu.

dh6hw0y

Podziel się opinią

Share
dh6hw0y
dh6hw0y
Więcej tematów