11 listopada narodowcy zniszczyli auto legendzie Solidarności. Zebrali pieniądze, ale to nie koniec

11 listopada grupa narodowców powybijała szyby w samochodzie Ewy Hołuszko. Czołowa działaczka Solidarności nie ma wątpliwości, że stało się to przez to, kim jest - w 2000 r. zmieniła płeć. Jej przyjaciele rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup nowego auta. Zebrano potrzebną kwotę, teraz trwa zbiórka na remont domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Hołuszko ofiarą ataku
Ewa Hołuszko ofiarą ataku (Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Głowala)

"Za swoją działalność opozycyjną była aresztowana i dwa lata spędziła w więzieniu. W 2000 roku zdecydowała się na korektę płci, co sprawiło, że po latach walki o wolność musiała stoczyć swoją własną, prywatną walkę o akceptację i przede wszystkim pamięć" – czytamy w opisie zbiórki na portalu pomagam.pl. Hołuszko, jak przyznała w rozmowie z "Newsweekiem", musi odpierać ciągłe ataki, ostatni wydarzył się nocą 11 listopada.

Hołuszko jest przekonana, że samochód kamieniami zniszczyli jej "prawdziwi patrioci". Czemu? – Przez polityków, księży czy media osoby LGBT nie są traktowane jak ludzie, chyba że ci gorszej kategorii – mówi tygodnikowi. – Najlepiej byłoby dla nich, żebyśmy nie istnieli. A skoro już musimy żyć, to może można nas wytępić? Tak myślą – dodaje. Internetowa zbiórka zaczęła się 20 listopada. Chodziło o 10 tys. zł, Zbiórka nazywa się "Auto dla Bohaterki".

Ale nie tylko o auto chodzi - na konto ciągle wpływają pieniądze. Dzięki nim będzie można poprawić warunki mieszkaniowe Hołuszko. W tej chwili kobieta żyje w piwnicy. "Pokażmy, że jest dla nas bohaterką i nie zgadzamy się na wizję Polski nienawiści i przemocy" – apelują organizatorzy. Link do zbiórki tutaj.

Polub WP Wiadomości