Trwa ładowanie...
d25grwv

11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty w Warszawie. Zupełnie nago

Teksty o wolności, ale też o niezależności i wyzwoleniu w święto odzyskania przez Polskę niepodległości będą recytować na deskach kluboteatru Dzika Strona Wisły całkowicie nagie dziewczyny. Po raz pierwszy w Polsce rusza akcja Naked Girls Reading.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty w Warszawie. Zupełnie nago
(Fottoo.pl/Anna Wojtecka)
d25grwv

Nietypowy pomysł czytania klasyki literatury zupełnie bez ubrania pojawił się w 2008 roku w Chicago i szybko zdobył popularność. Obecnie podobne akcje odbywają się już w 18 miastach na całym świecie. Warszawa dołącza trzecie w Europie (po Londynie i Rzymie) i jako pierwsze miasto w Polsce. - Będą oficjalne odezwy, ale i intymne dzienniki. Będzie literatura piękna i piękno nagiej lektury - zachęcają organizatorzy.

Producentką warszawskiej edycji Naked Girls Reading jest Betty Q, propagatorka burleski. Do współpracy zaprosiła warszawskie performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki oraz profesjonalne aktorki. Czy nie obawia się protestów?

- Wszystkie jesteśmy patriotkami i chcemy coś zrobić w tym dniu - wyjaśnia artystka. - Myślę że brakuje kobiecej perspektywy w obchodzeniu Święta Niepodległości. Zgadzam się, że łatwo jest doszukiwać się w tym taniej sensacji, ale to, co robimy, jest na takim poziomie merytorycznym, że zupełnie nie obawiam się, jak zostanie przyjęte. A jak się komuś nie podoba taka forma, to po prostu na spektakl nie przyjdzie - podkreśla.

d25grwv

"Każdy rodzaj czytania jest dobry - a czytanie nago najlepsze! Betty Q i jej ekipa właśnie w taki sposób walczą ze stereotypem, że "goła baba" nie może być zabawna i intelektualna" - komentuje akcję pisarka Sylwia Chutnik.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronach kluboteatru.

Zobaczcie też: Warszawska jesień. Wasze zdjęcia!

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów