Trwa ładowanie...

11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty w Warszawie. Zupełnie nago

Teksty o wolności, ale też o niezależności i wyzwoleniu w święto odzyskania przez Polskę niepodległości będą recytować na deskach kluboteatru Dzika Strona Wisły całkowicie nagie dziewczyny. Po raz pierwszy w Polsce rusza akcja Naked Girls Reading.

Share
11 listopada będą recytowały patriotyczne teksty w Warszawie. Zupełnie nago
Źródło: Fottoo.pl/Anna Wojtecka
d1dinkm

Nietypowy pomysł czytania klasyki literatury zupełnie bez ubrania pojawił się w 2008 roku w Chicago i szybko zdobył popularność. Obecnie podobne akcje odbywają się już w 18 miastach na całym świecie. Warszawa dołącza trzecie w Europie (po Londynie i Rzymie) i jako pierwsze miasto w Polsce. - Będą oficjalne odezwy, ale i intymne dzienniki. Będzie literatura piękna i piękno nagiej lektury - zachęcają organizatorzy.

Producentką warszawskiej edycji Naked Girls Reading jest Betty Q, propagatorka burleski. Do współpracy zaprosiła warszawskie performerki burleski, aktywistki, pisarki, tancerki oraz profesjonalne aktorki. Czy nie obawia się protestów?

d1dinkm

- Wszystkie jesteśmy patriotkami i chcemy coś zrobić w tym dniu - wyjaśnia artystka. - Myślę że brakuje kobiecej perspektywy w obchodzeniu Święta Niepodległości. Zgadzam się, że łatwo jest doszukiwać się w tym taniej sensacji, ale to, co robimy, jest na takim poziomie merytorycznym, że zupełnie nie obawiam się, jak zostanie przyjęte. A jak się komuś nie podoba taka forma, to po prostu na spektakl nie przyjdzie - podkreśla.

"Każdy rodzaj czytania jest dobry - a czytanie nago najlepsze! Betty Q i jej ekipa właśnie w taki sposób walczą ze stereotypem, że "goła baba" nie może być zabawna i intelektualna" - komentuje akcję pisarka Sylwia Chutnik.

Szczegóły akcji znajdziecie na stronach kluboteatru.

d1dinkm

Podziel się opinią

Share
d1dinkm
d1dinkm
Więcej tematów