Trwa ładowanie...
d1kifgo

100 niewybuchów na boisku w Jarosławiu. Ewakuacja szkoły i okolicznych domów

Około 100 niewybuchów z czasów II Wojny Światowej odnaleziono podczas prac ziemnych na terenie boiska szkolnego przy ul. Spytka w Jarosławiu. Decyzją dyrekcji szkoły zajęcia zostały odwołane. Zarządzono także ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. Na miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łącznie ewakuowano 233 osoby
Łącznie ewakuowano 233 osoby (Materiały prasowe, Fot: podkarpacka policja)
d1kifgo

Policjanci zabezpieczają miejsce odnalezienia niewybuchów na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Spytka w Jarosławiu. Natknęła się na nie firma budowlana, która prowadziła prace na terenie boiska szkolnego.

google maps

Na miejsce przyjechał policyjny pirotechnika. Z pierwszych ustaleń wynikało, że odnaleziono tam 6 granatów moździerzowych, z czasów II Wojny Światowej. Ale kiedy na miejsce przyjechali saperzy z Rzeszowa ta liczba gwałtownie wzrosła.

d1kifgo

Dzięki zaawansowanemu sprzętowi odnaleźli oni cały arsenał - 95 granatów moździerzowych oraz 7 pocisków artyleryjskich, ponad 30 łusek po pociskach.

Materiały prasowe

Boisko znajduje się w pobliżu budynku szkoły. Zajęcia zostały odwołane, a na czas prac ewakuowano mieszkańców z pobliskich kamienic i pobliskiej szkoły plastycznej. Łącznie ewakuowano 233 osoby.

d1kifgo

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1kifgo

d1kifgo
Więcej tematów