Trwa ładowanie...
16-01-2007 06:00

100 gości w WP, czyli 100 kwestionariuszy

Tak niedawno rozpoczynaliśmy nasze rozmowy kwestionariuszowe, a już przedstawiamy setnego gościa, którym jest Krystyna Czubówna, dziennikarka o aksamitnym głosie, który jest w stanie "przykuć" do głośnika i ekranu każdego. 100 rozmów ze stu wspaniałymi osobami, w których zaprezentowaliśmy poglądy aktorów, pisarzy, podróżników, muzyków, scenografów, dziennikarzy i sportowców.

100 gości w WP, czyli 100 kwestionariuszy
d3scgps
d3scgps

Wszyscy, którzy zgodzili się odpowiedzieć na nasze pytania uchylili rąbka tajemnicy o sobie. Czasami przy tej okazji udało się im odkryć samych siebie. Każdy jubileusz stwarza okazję do pewnego podsumowania. Czego zatem dowiedzieliśmy się o naszych gościach?

Pisarz *Janusz WiśniewskiJanusz Wiśniewski* uważa słowa modlitwy: "Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies" za swoje motto życiowe. Kompozytor, aranżer, muzyk Adam Sztaba z kolei uważnie słucha siebie i stara się postępować zgodnie z własnym sumieniem, a *StachurskyStachursky* żyje zgodnie z zasadą, że potężna wichura łamiąc duże drzewa, trzciną zaledwie kołysze.

Niektóre pytania dawały naszym gościom szansę puszczenia wodzy fantazji i błyśnięcia poczuciem humoru. Na przykład aktor *Artur BarciśArtur Barciś* wyznał, że gdyby nie był sobą, to chciałby być własnym kotem, bo tego jegomościa nic nie obchodzi i jest bardzo piękny. Takiego samego zdania jest dziennikarka i prezenterka *Monika LuftMonika Luft. A dlaczego? Bo jej pupil wzbudza miłość i podziw samym swoim istnieniem, nie musi niczego udowadniać. Natomiast aktorka Joanna BrodzikJoanna Brodzik gdyby miała taką możliwość, to chciałaby być Leonardem da Vinci, a wybitny scenograf Allan StarskiAllan Starski* kompozytorem muzyki popularnej (być może po doświadczeniach przy produkcji „Pianisty”).

Nasi goście w swoich wyznaniach wykazywali się szczerością i potrafili zaprezentować nie tylko krytyczny stosunek do otaczającej rzeczywistości, ale i do siebie. *Zbigniew HołdysZbigniew Hołdys* stwierdził, że jesteśmy (my ludzie) nieprzyjemnymi ssakami. *Krystyna JandaKrystyna Janda* nie wierzy w dobry gust publiczności. *Agnieszka ChylińskaAgnieszka Chylińska* nie wierzy w Romana Giertycha, a Internet czasami ją przeraża. *Wojciech CejrowskiWojciech Cejrowski* podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta nie wierzy między innymi w niewinność polityka i w szczerość Japończyka. Natomiast *Maryla RodowiczMaryla Rodowicz* otwarcie stwierdziła, że nie
tylko chciałaby mieć 9 żyć, ale jest naiwna i łatwowierna i na ogół wierzy we wszystko.

d3scgps

Jak różne może być podejście do tego samego problemu pokazała też odpowiedź na pytanie o najważniejszy wynalazek ludzkości. *Janusz GłowackiJanusz Głowacki**, dramaturg, prozaik, felietonista, autor scenariuszy filmowych, zafascynowany jest klonowaniem i to jest jego zdaniem najważniejszy wynalazek, dla aktora ****Pawła MałaszyńskiegoPawła Małaszyńskiego to jest miłość, a pisarka Katarzyna GrocholaKatarzyna Grochola* stale waha się czy jest to koło, czy może mężczyzna. A jaki dzień w życiu był dla naszych gości najważniejszy? Niektórzy twierdzili, że takiego dnia jeszcze nie przeżyli i wierzą, że ciągle jest on jeszcze przed nimi. Dla innych już taki dzień był, jak dla braci *Pawła i Łukasza GolcówPawła i Łukasza
Golców**, to dzień narodzin ich dzieci. Dla ****PiaskaPiaska z kolei dzień jego narodzin był najważniejszy, od tego czasu kolekcjonuje wspomnienia innych ważnych dni. Dla fotografika
Ryszarda HorowitzaRyszarda Horowitza* dzień wyzwolenia był najbardziej znaczący, rozpoczynający najważniejszy etap w jego życiu. *MandarynaMandaryna* natomiast doszła do wniosku, że dla niej był to dzień, w którym wyzbyła się egoizmu i zaczęła kochać kogoś więcej niż samą siebie.

Preferencje literackie naszych gości bywają równie zróżnicowane, co zaskakująco oryginalne. Dla **Edyty GórniakEdyty Górniak**, na przykład najważniejszą „książką” są twarze starszych ludzi. Dla innych lektury są bardziej oczywiste, jak np. Biblia dla ****Stanisława SojkiStanisława Sojki.

Od literatury tylko krok do wirtualnej rzeczywistości, czyli Internetu. Czym jest to najbardziej współczesne medium dla naszych gości? Dla *Krzysztofa KrauzeKrzysztofa Krauze**, reżysera i scenarzysty filmowego to prawdziwy Kosmos, dla ****Krystyny JandyKrystyny Jandy niezwykła fascynacja, dla Agnieszki PerepeczkoAgnieszki Perepeczko* – permanentne zdziwienie, a dla *św. Mikołajaśw. Mikołaja* z dalekiej Laponii jest to miejsce gdzie może znaleźć nowy przepis na świąteczny makowiec. Przy tej okazji udało się nam dowiedzieć, że największym marzeniem św, Mikołaja jest to żeby na świecie było mnóstwo dobrych dzieci i aby dobroć dorosłych w stosunku do dzieci nieustająco rosła.

Marzeniem WP jest natomiast spełnianie życzeń Internautów. Być może za naszym pośrednictwem uda się Wam poznać jeszcze wielu fascynujących ludzi – którzy albo osiągnęli już sławę, albo dopiero zaczynają swoją wędrówkę po stopniach kariery. Może na tej drodze WP przyczyni się do tego, że zdobędą Waszą sympatię?

Małgorzata Jaworska, Wirtualna Polska

d3scgps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3scgps
Więcej tematów