Trwa ładowanie...

10 lat więzienia dla nastolatka z Australii za planowanie zamachu. Chciał zamontować pas szahida na kangurze

• Australijski sąd skazał nastolatka na 10 lat więzienia za planowanie przeprowadzenia zamachu • Sevdet Ramadan Beslim chciał zaatakować podczas australijskiego święta • 19-latek planował skonstruować pas szahida i zamontować go na kangurze, który miał mu posłużyć do przeprowadzenia ataku
Share
10 lat więzienia dla nastolatka z Australii za planowanie zamachu. Chciał zamontować pas szahida na kangurze
Źródło: Thinkstockphotos
didmwda

19-latek został przez australijski sąd uznany winnym planowania przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Skazano go na 10 lat więzienia. Sevdet Ramadan Beslim chciał dokonać zamachu terrorystycznego w czasie uroczystości upamiętniających żołnierzy, którzy polegli w bitwie na Gallipoli - była to pierwsza wspólna walka australijskich i nowozelandzkich oddziałów w I wojnie światowej.

Jak podaje TVN24, nastolatek planował zamach w 2015 roku, jednak poinformowano o tym dopiero 14 miesięcy po jego aresztowaniu. 19-latek zamierzał skonstruować tzw. pas szahida (z ładunkami wybuchowymi) i zamontować go na... kangurze. Zwierzę miało umożliwić mu przeprowadzenie ataku. Sevdet Ramadan Beslim zamierzał również zabić policjanta.

Australijskie służby o planach chłopaka dowiedziały się od Brytyjczyków. Nastolatek napisał bowiem o swoim pomyśle 15-latkowi z Wielkiej Brytanii.

Sędzia, który ogłosił wyrok, powiedział, że kara 10 lat więzienia - mimo iż prokuratorzy żądali 15 lat - wynika z tego, że chłopak przyznał się do winy. Jak podaje TVN24, sędzia stwierdził, że "młody wiek i ewidentna niedojrzałość" niedoszłego zamachowca dają nadzieję, że wyjdzie on "na prostą".

didmwda

Podziel się opinią

Share
didmwda
didmwda
Więcej tematów