1% dla hospicjów
Przyłącz się do pomocy hospicjom. Podaruj im 1 procent swojego podatku dochodowego. To jest prostsze niż myślisz. Szczegóły znajdziesz na stronie www.hospicja.pl/jeden_procent/ lub dzwoniąc na nr bezpłatnej infolinii 0 800 190 111. Swą szlachetną pomocą możesz pomóc nieuleczalnie chorym!
Fundacja Hospicyjna w Gdańsku, wspierająca działania Krajowego Duszpasterza Hospicjów, chce pomóc hospicjom, które nie posiadają statusu organizacji pożytku publicznego w zdobyciu środków pochodzących z odpisu 1 procenta podatku dochodowego.
23 1540 1098 2001 55 62 4727 0010 – to numer konta bankowego, na który możesz wpłacić 1 procent swojego podatku.
Uwaga! Nie zapomnij o podaniu pozostałych danych: Fundacja Hospicyjna, 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10, KRS 0000201002
Działania marketingowe podjęte przez Fundację Hospicyjną i hospicja w lutym, marcu i kwietniu br. zaowocują zbiórką środków, która stanie się konkretną, bardzo wymierną pomocą dla wielu placówek. Zwłaszcza tych, które nie będąc OPP, nie mogą starać się o 1 procent od podatników. Dzięki inicjatywie Fundacji Hospicyjnej, zyskają one możliwość zmniejszenia swych problemów finansowych i sprzętowych oraz dofinansowania szkoleń dla personelu i wolontariuszy.
Środki uzyskane z 1 procenta zostaną przeznaczone na potrzeby hospicjów biorących udział w akcji:
- fundusz grantów (projekty rozwojowe, dofinansowanie działań edukacyjnych itp.)
- bezpłatne szkolenia pomagające w uzyskaniu statusu organizacji pożytku publicznego
Pacjenci hospicjów liczą na Twoją pomoc!
Fundacja Hospicyjna powstała na początku 2004 roku. Jej celem jest prowadzenie działalności charytatywnej, edukacyjno–szkoleniowej i marketingowej związanej z pozyskiwaniem środków na opiekę hospicyjną i szkolenie pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodzin.
Fundacja wspiera działania Krajowego Duszpasterza ds. Hospicjów, mające na celu integrację i promocję działań hospicyjnych na terenie całego kraju i poza jego granicami. Na co dzień współpracuje ze środowiskiem medycznym i naukowym, ciesząc się dużym uznaniem świata nauki, polityki oraz mediów.
Do działań Fundacji Hospicyjnej należy także edukacja poprzez strony internetowe: www.hospicja.pl oraz www.hospicjum.info, które są platformą informacyjną oraz edukacyjno-szkoleniową dla wszystkich pracowników i wolontariuszy hospicjów, a także dla rodzin pacjentów oraz dla studentów i innych osób. Ponad 300 osób przeszło już profesjonalne szkolenie dla wolontariuszy, zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu.
Działania regionalne:
. CAŁY ROK: Szkolenie dla wolontariatu hospicyjnego (osoby dorosłe, studenci, uczniowie szkół średnich);
· WIOSNA: Akcja charytatywno-informacyjna: Żonkil kwiatem nadziei dla hospicjum, która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii POLA NADZIEI;
· LATO: Marsz dla Hospicjum z udziałem szkół i środowisk zaangażowanych we współpracę z Hospicjum i Fundacją Hospicyjną;
· JESIEŃ: Cykl spotkań edukacyjno-szkoleniowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich mających na celu przybliżenie tematyki choroby nowotworowej i profilaktyki, a także pomocy osobom chorym i ich rodzinom;
· ZIMA: Akcja charytatywna WIGILIJNA PRZYTULANKA, podczas której mali wolontariusze odwiedzają szpitale dziecięce Trójmiasta, przekazując chorym rówieśnikom własnoręcznie przygotowane maskotki i inne prezenty mikołajkowe.
Działania ogólnopolskie i międzynarodowe
· redakcja i prowadzenie ogólnopolskiego portalu www.hospicja.pl
· realizacja wraz z Telewizją Polską ogólnopolskiej kampanii; edukacyjno-społecznej „Hospicjum to też życie” we współpracy z hospicjami z całej Polski;
· szkoleniach dla pracowników służby zdrowia i hospicjów
· propagowanie polskiego modelu ruchu hospicyjnego w świecie poprzez kontakty z organizacjami zajmującymi się opieką paliatywną w innych krajach oraz hospicjami zagranicą.