Trwa ładowanie...
d4a4xnp
Portal Samorządowy
oświęcim
+1

Zwycięzcy zaczynają dzielić się władzą w powiatach. PiS nie będzie rządził na ziemi oświęcimskiej

Prawo i Sprawiedliwość straci władzę w powiecie oświęcimskim. Do rady weszły 4 komitety, z których trzy już podpisały umowę o współpracy. Zaproponowano także kandydatów do zarządu powiatu oraz prezydium rady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświęcim
Oświęcim (WP.PL, Fot: HO)
d4a4xnp

W środę 24 października podpisano porozumienie pomiędzy częścią radnych, którzy weszli w skład powiatu oświęcimskiego. Podpisy złożyli radni: Platformy. Nowoczesnej Koalicji Obywatelskiej (KO), Porozumienia Samorządowego Powiatu (PS) i Komitetu Obywatelsko - Samorządowego KOS 2018 (KOS). Wspólna siła wymienionych komitetów wynosi 15 mandatów w 27 - osobowej radzie powiatu. Czwartym komitetem, który wszedł do rady jest Prawo i Sprawiedliwość (PiS).

Celem porozumienia jest "podział" władzy w powiecie oświęcimskim. Ustalono m.in., że nowym starostą zostanie Marcin Niedziele z miejscowości Kęty.

Ponadto w zarządzie mają zasiadać następujące osoby: Paweł Kobielusz, Teresa Jankowska, Jerzy Mieszczak, Artur Mendyk. Ustalono także, że nowym przewodniczącym zostanie Kazimierz Homa a funkcję jego zastępców pełnić będą Piotr Śreniawski i Wojciech Kajdas.

d4a4xnp

Zobacz także: Strajk w LOT. Tadeusz Cymański broni prezesa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a4xnp

Podziel się opinią

Share

d4a4xnp

d4a4xnp
Więcej tematów