Trwa ładowanie...
d32lzv6

Zwolniony wiceminister Jarosław Pinkas wraca do rządu. Etat eksperta

Były sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów znów będzie pracował dla Mateusza Morawieckiego. Został zwolniony w ramach głośnej redukcji liczby wiceministrów w rządzie PiS, ale teraz wraca jako ekspert. Zakres obowiązków? Nieoficjalnie wiadomo, że taki sam jak przed zwolnieniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Pinkas odszedł z kancelarii premiera Morawieckiego w ramach ograniczania liczby stanowisk sekretarzy i podsekretarzy stanu
Jarosław Pinkas odszedł z kancelarii premiera Morawieckiego w ramach ograniczania liczby stanowisk sekretarzy i podsekretarzy stanu (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d32lzv6

Przed dymisją na początku marca Pinkas był sekretarzem stanu w KPRM, ale także pełnomocnikiem rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności. W praktyce chodzi o utworzenie nowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

Takie zadanie stoi przed politykiem także teraz, ale już w roli eksperta - podaje RMF FM. Pinkas otrzyma prawdopodobnie etat ekspercki w resorcie rolnictwa. Takie rozwiązanie nie oznacza jednak ministerialnej rangi.

*Zobacz także: Brejza ujawnia emeryturę Czabańskiego. "Szanowni państwo, nie spadnijcie z krzeseł" *

Wysokość pensji byłego ministra nie jest jeszcze znana.

d32lzv6

Jarosław Pinkas w rozmowie ze stacją wyjaśnił, że jeszcze nie zdążył uzgodnić szczegółów swojego wynagrodzenia. Podkreślił też, że najchętniej pełniłby tę funkcję bez gratyfikacji finansowej, społecznie.

Nadzór nad nową ustawą

Zadaniem Pinkasa jest nadzór nad przeprowadzeniem ustawy o nowej Inspekcji przez parlament. Ma też zajmować się wdrożeniem w życie zapisów dokumentu, czyli doprowadzić do rozpoczęcia działania nowej służby.

Wydatki związane z działalnością pełnomocnika obciążyć mają budżet kancelarii premiera.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32lzv6

Podziel się opinią

Share

d32lzv6

d32lzv6
Więcej tematów