Trwa ładowanie...
d3e00zl

Zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej? To tylko część gry miejskiej

W sobotę o godz. 10:00 ktoś znajdzie zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej. Skąd o tym wiemy? To część literackiej gry miejskiej, która tego dnia odbędzie się w instytucjach kulturalnych Krakowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwłoki w Bibliotece Jagiellońskiej? To tylko część gry miejskiej
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d3e00zl

"Zbrodnia w Krakowie" to plenerowa gra miejska przywołująca wątki z krakowskich kryminałów Kilkuosobowe zespoły detektywów-amatorów będą miały zaledwie kilka godzin na rozwiązanie zagadki kryminalnej. Uczestnicy wcielają się w role pomocników legendarnych literackich detektywów - Julii Dobrowolskiej (pani detektyw z kryminałów Gai Grzegorzewskiej), Józefa Marii Dyducha (bohatera opowiadań Irka Grina) i mistrza (czołowej postaci z powieści Marcina Świetlickiego). Gracze w trakcie śledztwa muszą wykazać się sprytem, umiejętnością kojarzenia faktów i refleksem. Główną nagrodą jest bon o wartości 1000 zł do wybranych krakowskich księgarni.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres gramiejska@miastoliteratury.pl do środy 26 listopada do godz. 12:00. W treści maila należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska zawodników oraz ich wiek, a także numer kontaktowy do kapitana drużyny. Zespoły mogą mieć od dwóch do czterech osób. Udział w grze jest bezpłatny, jednak decyduje kolejność zgłoszeń.

W wydarzeniu wezmą udział autorzy kryminałów, którzy spotkają się z uczestnikami w kolejnych etapach śledztwa. Będą to m.in. Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Michał i Małgorzata Kuźmińscy, Mariusz Wollny i Marek Harny.

d3e00zl

Organizatorzy zalecają zapoznania się z krakowskimi kryminałami, m.in. "Sekret Kroke" i "Klątwa Konstantyna" Małgorzaty i Michała Kuźmińskich, "Dwanaście", "Trzynaście", "Jedenaście" Marcina Świetlickiego, "Pismak" Marka Harnego, "Morderstwo tuż za rogiem" Zofii Małopolskiej. Przeczytanie lektur nie jest to obowiązkowe, ale z pewnością biura detektywistyczne docenią najbardziej zagorzałych czytelników.

Organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.

d3e00zl

Podziel się opinią

Share
d3e00zl
d3e00zl
Więcej tematów