Trwa ładowanie...
d4bkegh

"Żukiem przez świat" - tym razem pojadą do Maroka

Studenci i absolwenci Politechniki Wrocławskiej chcą wyruszyć w podróż do Maroka popularnym Żukiem. Trwa akcja zbierania środków na tę wyprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Żukiem przez świat" - tym razem pojadą do Maroka
(Facebook.com/ZukiemPrzezSwiat)
d4bkegh

Grupa siedmiorga studentów i absolwentów Politechniki Wrocławskiej w ramach wymyślonej przez siebie akcji "Żukiem przez świat", postanowiła we wrześniu wyruszyć w podróż do Maroka popularnym niegdyś samochodem Żuk.

To nie pierwsza ich podróż - wcześniej odwiedzili Żukiem także Turcję, Szkocję, Peloponez oraz Krym.

Głównym celem projektu "Żukiem przez świat" jest promocja dawnej polskiej motoryzacji oraz stworzenie pierwszego polskiego przewodnika interaktywnego dla osób podróżujących na własną rękę. Ekipa złożona z trzech kobiet i czterech mężczyzn sama przygotowuje pojazd na kolejne wyprawy - usprawnia go, naprawia oraz maluje.

d4bkegh

Żuk, obecnie już legendarny samochód dostawczy, produkowany był przez lubelską Fabrykę Samochodów Ciężarowych. Przez 42 lata wypuszczono na rynek ponad pół miliona samochodów z rodziny Żuka. Auto miało różne wersje, w zależności od zastosowania - zdarzały się żuki strażackie, mikrobusy, żuki przeznaczone do przewozu produktów spożywczych lub odzieży.

12 września grupa z niebieskiego żuka mikrobusa planuje wyruszyć w podróż z Wrocławia do Maroka i z powrotem. Przejadą 10 tys. km na dwóch kontynentach, odwiedzając jedenaście krajów. Niezbędne do tego będzie ok. 2 tys. litrów paliwa.

Obecnie uczestnicy wyprawy zbierają środki na podróż oraz naprawę samochodu - można ich wesprzeć na platformie polakpotrafi.pl oraz na stronie internetowej projektu www.zukiemprzezswiat.pl.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów