Trwa ładowanie...
d2h3xts

Źródło: siły zbrojne Syrii użyły rosyjskich samolotów

Siły zbrojne Syrii wykorzystały po raz pierwszy samoloty bezzałogowe dostarczone przez Rosję - powiadomiło źródło w siłach bezpieczeństwa w Damaszku. Jest to kolejny przykład rosnącego rosyjskiego wsparcia wojskowego dla władz syryjskich - ocenia AFP.
Share
d2h3xts

- Armia wykorzystała dzisiaj po raz pierwszy drony otrzymane z Moskwy, w operacjach przeciw ekstremistom na północy i wschodzie kraju - powiedziało źródło w Damaszku, cytowane przez francuską agencję. Nie wyjaśniło ono, o jakie operacje chodziło ani jakich dokładnie maszyn użyto w tych działaniach.

Do tej pory pojawiały się doniesienia o wykorzystywanych w Syrii bezzałogowych samolotach irańskich, mniej zaawansowanych. Syryjska armia posługiwała się nimi podczas punktowych operacji przeprowadzanych w szczególności na przedmieściach Damaszku.

Syryjskie źródło wojskowe powiedziało AFP, że armia prezydenta Baszara el-Asada otrzymała w ostatnich dniach od Rosji co najmniej pięć samolotów bojowych i samoloty zwiadowcze oraz sprzęt wojskowy, który wesprze walkę Damaszku z Państwem Islamskim.

d2h3xts

Z kolei Reuters, powołując się na dwóch zastrzegających sobie anonimowość przedstawicieli władz USA, podał w poniedziałek, że Rosja podjęła w Syrii misje rozpoznawcze z użyciem dronów.

Państwa zachodnie są zaniepokojone wzrostem aktywności wojskowej Rosji w Syrii, według Moskwy ukierunkowanej na wspieranie walki syryjskiego rządu z Państwem Islamskim. Rosja zaprzecza jednocześnie, by uczestniczyła tam bezpośrednio w akcjach bojowych.

d2h3xts

Podziel się opinią

Share
d2h3xts
d2h3xts
Więcej tematów