ycipk-1t3to7

Żona premiera Izraela oskarżona o defraudację 100 tys. dolarów

W Jerozolimie rozpoczął się proces żony premiera Izraela - Sary Netanjahu. Zarzuca się jej sprzeniewierzenie funduszy publicznych w kwocie około 100 tys. dolarów oraz nadużycie zaufania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żona premiera Izraela- Sara Netanjahu
Żona premiera Izraela- Sara Netanjahu (PAP/EPA)
ycipk-1t3to7

Zarzuty obiciążające żonę Netanjahu, odnoszą się do wydatków na usługi cateringowe, jakie zamawiano dla rezydencji premiera w Jerozolimie. Według dziennika „Haarec”, Sara Netanjahu w latach 2010-2013 zlecała personelowi składanie zamówień na posiłki w wykwintnych restauracjach, chociaż rezydencja premiera zatrudniała na pełny etat wykwalifikowanego kucharza. Izraelskie prawo zabrania zamawiania zewnętrznego cateringu, gdy w rezydencji zatrudniony jest personel kuchenny.

Jak głosi akt oskarżenia, kobieta dokonywała „obejść zasad i warunków” obowiązujących rezydencję premiera „w celu oszukańczego uzyskiwania państwowych funduszy na różne wydatki na rzecz oskarżonej i jej rodziny, co do których nie przewiduje się takiego sposobu finansowania”- informuje rmf24.pl.

Przesłuchanie żony premiera rozpoczęło się w piątek i trwało kilka godzin. Kobieta nie podjęła rozmów z licznie zgromadzonymi na sali dziennikarzami, którzy wkrótce zostali wyproszeni na zewnątrz.

ycipk-1t3to7

Benjamin Netanjahu, zarzuty w wobec swojej żony, uznał za „bezpodstawne i urojone”. 69- latek jest premierem Izraela od 2009 r. W przeszłości Netanjahu wraz z małżonką również byli zamieszani w skandale korupcyjne.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t3to7

ycipk-1t3to7