Trwa ładowanie...

Zobacz ile Brytyjczycy zapłacą za ślub Kate i Williama

29 kwietnia 2011 r., na ślubie księcia Williama i Kate Middleton, nie starczy miejsca dla wszystkich chętnych spośród zagranicznych rodów królewskich, polityków czy krewnych. Podatnicy będą musieli zapłacić jedynie za ochronę policyjną tego wydarzenia w sumie... 5 mln funtów - czytamy w "Polsce The Times".

Share
Zobacz ile Brytyjczycy zapłacą za ślub Kate i Williama
Źródło: AP
d8chuuf

Choć młoda para deklaruje jak na razie nie planuje zapraszać gości z pierwszych stron gazet. - Książę William i Catherine nie ukrywają swego pragnienia, aby w ten dzień wszyscy mogli się cieszyć razem z nimi - wyjaśnia Jamie Lowther-Pinkerton, prywatny sekretarz Williama. William i Kate planują zaprosić na ślub brytyjskie sieroty czy inwalidów wojennych.

Co ciekawe - jak pisze "Polska" - podatnicy będą musieli zapłacić jedynie za ochronę policyjną tego wydarzenia. W sumie wyniesie ich to ok. 5 mln funtów. W tę kwotę wliczono podwójną stawkę dla funkcjonariuszy, ponieważ ślub odbywa się w dzień wolny od pracy.

Urzędnicy na razie nie udzielają szczegółowych informacji na temat przebiegu uroczystości. Prawie na pewno wiadomo tylko, że zgodnie z tradycją użyte zostaną powozy. - Wiemy, że 29 kwietnia świat będzie na nas patrzył, i narzeczonym bardzo zależy na tym, aby ten spektakl był klasycznym przykładem tego, co Wielka Brytania robi najlepiej - powiedział Lowther-Pinkerton.

d8chuuf

Podziel się opinią

Share
d8chuuf
d8chuuf
Więcej tematów