Trwa ładowanie...
dma9foi
dma9foi
x-news/TVN 24

Znęcanie się nad dziećmi w rodzinnym domu dziecka

Małżeństwo prowadzące rodzinny dom dziecka w Świerklańcu koło Tarnowskich Gór usłyszało zarzuty znęcania się nad dziećmi. Para stosowała wobec podopiecznych przemoc fizyczną i psychiczną.
Share
dma9foi

O sprawie prokuraturę poinformował kurator, który regularnie odwiedzał rodzinę. W czasie jednej z wizyt podopieczni mieli mu powiedzieć, że rodzice pokazują im zdjęcia innych dzieci, którym wymierzali kary. Miało to przestrzec ich przed złym zachowaniem.

Klęczenie nago z podniesionymi rękami, zamykanie na kilka dni w pokoju i brak obiadu - to kary, jakie miało stosować wobec swoich podopiecznych małżeństwo. - Biegli odzyskali ponad 90 tysięcy plików zdjęciowych i filmowych. Kilkadziesiąt dotyczyło stosowania przemocy wobec dzieci. Małżeństwo zostało zatrzymane pod koniec kwietnia.

Pod opieką podejrzanych znajdowało się ośmioro dzieci, w tym jedno pełnoletnie. - Te dzieci zostały im odebrane i umieszczono je w innych rodzinach zastępczych - poinformowała Anna Szymocha-Żak z Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

dma9foi

Podziel się opinią

Share
dma9foi
dma9foi
Więcej tematów