Trwa ładowanie...

Znany wokalista, bożyszcze kobiet ożenił się

Były Beatles, 69-letni Sir Paul McCartney ożenił się po raz trzeci. Ślub z 51-letnią Amerykanką Nancy Shevell wziął w urzędzie stanu cywilnego w centralnym Londynie.

Share
Znany wokalista, bożyszcze kobiet ożenił się
Źródło: AP, fot: Jim Ross
d1z9gfc

Panna młoda ubrana była w elegancką i prostą białą suknię i miała we włosach pojedynczy kwiat. Kreację zaprojektowała dla niej Stella McCartney - córka Sir Paula, wzięta projektantka mody. Stella przygotowała też wegetariańskie menu na przyjęcie weselne.

Zaangażowanie Stelli w przygotowania do ślubu i wesela sugeruje, zdaniem komentatorów, że Shevell została życzliwie przyjęta przez rodzinę McCartneyów, w tym przez pięcioro dzieci muzyka. Wcześniej pisano, że stosunki Stelli z poprzednią, drugą żoną Paula - Heather Mills - nie układały się dobrze.

Shevell, którą McCartney poznał przed czterema laty i z którą zaręczył się w maju br. jest rozwódką. Była przyjaciółką jego pierwszej żony, także Amerykanki Lindy Eastman, z którą McCartney był żonaty przez 29 lat (1969-98). Łączy je także to, że w odstępie roku zdiagnozowano u nich raka piersi. Choroba ta w przypadku Lindy okazała się śmiertelna.

d1z9gfc

Nowa Lady McCartney przez 20 lat była żoną prawnika z ambicjami politycznymi. Ma z nim syna. Pochodzi z Nowego Jorku, z rodziny o żydowskich korzeniach. W przededniu ślubu wraz z Paulem odwiedziła synagogę w północnym Londynie w związku ze świętem Jom Kipur (Dzień Pojednania - jedno z najważniejszych świąt w judaizmie).

Małżonka McCartneya jest wiceprezesem rodzinnej firmy New England Motor Freight (NEMF). Zasiada też w zarządzie nowojorskiego transportu miejskiego (Metropolitan Transportation Authority).

Romans McCartneya z Shevell nie był tajemnicą. Sir Paul powiedział prasie, że "lubi być zakochany". Połączoną fortunę małżonków ocenia się na ok. 700 mln funtów szterlingów, z czego osobisty majątek Shevell wyceniany jest na ok. 250 mln funtów.

W tym samym urzędzie stanu cywilnego, mieszczącym się w starym ratuszu Marylebone, McCartney poślubił Lindę Eastman. Obecny ślub zbiegł się z 71. urodzinami Johna Lennona (1940-80).

d1z9gfc

W 2002 roku eks-Beatles poślubił Heather Mills; rozwiódł się z nią w 2008 roku. Na tamten ślub w wynajętym irlandzkim zamku Leslie w hrabstwie Monagham McCartney wydał 1,5 mln funtów.

Niedzielny ślub uchodzi za skromny. Jego koszt oceniany jest na ok. 50 tys. funtów. Dziewięć lat temu więcej kosztowała sama sukienka, którą miała na sobie Heather.

W czasie przyjęcia weselnego McCartney ma zaprezentować nową piosenkę napisaną specjalnie dla Nancy. Ma też wykonać przebój Beatlesów "Let It Be" oraz ulubioną przez jego nową żonę piosenkę "Let Me Roll It", którą napisał dla swej grupy Paul McCartney & Wings.

Gościem na przyjęciu ma być Mick Jagger z Rolling Stones, a także Ringo Star wraz z żoną Barbarą Bach, który obecny był na ślubie.

The Beatles to jedna z najbardziej popularnych grup muzycznych wszechczasów, która pierwsze kroki stawiała w klubie "The Cavern" w Liverpoolu. Szczytowy okres popularności Beatlesów przypada na lata 60. O rozpadzie grupy oficjalnie powiadomiono pod koniec 1969 r.

d1z9gfc

Podziel się opinią

Share
d1z9gfc
d1z9gfc
Więcej tematów