Trwa ładowanie...
d2l5da6

Znany artysta skazany za znieważenie policjantów

Sąd rejonowy w Opolu skazał znanego piosenkarza Macieja M. (faktycznie Mirosław M.) na 3 tys. zł grzywny za znieważenie policjantów. Doszło do niego w nocy po ostatnim koncercie w ramach 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej "Opole 2009".
Share
d2l5da6

Zdaniem prokuratury, artysta znieważył funkcjonariuszy policji w trakcie pełnienia przez nich obowiązków służbowych - udzielania pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Według ustaleń śledztwa, piosenkarz wyzywał policjantów od "szmaciarzy", "pedałów", "gestapowców" i "Goebbelsów". Gdy został zatrzymany, miał w organizmie półtora promila alkoholu. Świadkowie zdarzenie twierdzą, że M. zdenerwował się tym, iż - jego zdaniem - policjanci stali tylko nad nieprzytomnym mężczyzna i nic nie robili, aby go ratować.

Po spędzeniu nocy w policyjnej izbie zatrzymań M. przyznał się do zarzutów, przeprosił policjantów za swój "dorożkarski" język i zaproponował dobrowolne poddanie się karze - 3 tys. zł grzywny. Taką propozycję zaakceptował prokurator i sąd.

- Oskarżony przyznał się do zarzucanego czynu, jego wyjaśnienia korespondują z zebranymi w tej sprawie dowodami. Kara jest adekwatna do stopnia zawinienia i społecznej szkodliwości czynu - powiedział prowadzący posiedzenie sędzia Adam Szokalski.

Artysta nie pojawił się w sądzie. Jego obecność na posiedzeniu nie była wymagana. M. będzie musiał ponieść również koszty postępowania - 410 zł. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków w polskim prawie grozi kara do roku więzienia, grzywna, lub kara ograniczenia wolności.

d2l5da6

Podziel się opinią

Share
d2l5da6
d2l5da6
Więcej tematów