Trwa ładowanie...
d4kympo

Znalezione granaty trzymał w garnku

Na nietypowy pomysł przechowania granatów wpadł mieszkaniec gminy Końskowola na Lubelszczyźnie. Przed Świętami Bożego Narodzenia wykopał je na działce i umieścił w garnku, a ten schował do komórki - informuje portal warszawa.gazeta.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znalazł granaty i nie chciał zawracać głowy policji
Znalazł granaty i nie chciał zawracać głowy policji (WP.PL)
d4kympo

Tuż po świętach na policję w Puławach zadzwonił mieszkaniec gminy Końskowola i przyznał, że na swojej działce wykopał materiały wybuchowe. Już na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna wykopał niebezpieczne przedmioty przed Świętami Bożego Narodzenia i umieścił je razem z ziemią w garnku, a garnek schował do zamykanej komórki.

Jak tłumaczył się później policjantom, nie powiadamiał służb, bo nie chciał sprawiać im kłopotu w święta.

Policyjny pirotechnik stwierdził, że w garnku znajdują się granaty z czasów II wojny światowej i mogą być bardzo niebezpieczne. Na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy sprawdzili teren. Niebezpieczne przedmioty zostały wywiezione i unieszkodliwione.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno go przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów