Trwa ładowanie...
dj3tp8k
dj3tp8k
gry komputerowe

Zmierz się na turnieju w Kielcach

W wielki salon gier zmieniła się
hala Targów Kielce. Do niedzieli potrwają tu "GamesEXPO", których
główną atrakcją są turnieje gier komputerowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj3tp8k

Organizatorzy przygotowali dla graczy sto komputerów i 25 konsoli. Jest również bezpłatna kawiarenka internetowa. W mrocznej hali migają stroboskopowe światła i ekrany komputerów. Cuda animacji i grafiki komputerowej pokazywane są na telebimach, a z głośników rozlega się ogłuszające techno.

"To największa tego typu impreza w kraju. Nikt nie organizuje jednocześnie turniejów na konsole i na PC. I nigdzie nie ma tylu maszyn" - powiedział komisarz targów, Henryk Skup.

Podkreślił on, że celem "GamesEXPO" jest nie tylko tylko rozrywka, lecz również edukacja. Na telebimach pokazywana jest "Katedra" Tomasza Bagińskiego oraz cykl filmów edukacyjnych pod wspólną nazwą Komputerowa Magia Kina z najwybitniejszymi osiągnięciami w dziedzinie efektów specjalnych, grafiki i animacji komputerowej.

dj3tp8k

"Chcemy pokazać młodym ludziom, że komputer służy nie tylko do grania. Jest bardzo wdzięcznym narzędziem, na którym można uzyskać efekty, o jakich im się nie śniło. Trzeba chcieć, włożyć w to pracę. Przykładem jest nominowana do Oskara 'Katedra', którą Bagiński zrobił na komputerze, jaki funkcjonował 10 lat temu" - powiedział komisarz.

Na imprezie pojawili się nie tylko mieszkańcy Kielc i Świętokrzyskiego, również zorganizowane grupy szkolne z sąsiednich województw. Byli gracze m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, a nawet z Nowego Targu.

Młodzież przyciąga na "GamesEXPO" możliwość zmierzenia się w turniejach najpopularniejszych gier. Do eliminacjami przy "strefach gier" ustawiają się kolejki. Są również pokazy nowości.

W pierwszym dniu na imprezie zjawiło się 2,8 tys. fanów gier komputerowych.

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów