Trwa ładowanie...
01-09-2014 09:52

Zmiany komunikacyjne na ulicach Warszawy

1 września oznacza dla warszawiaków spore zmiany w komunikacji. Część ulic zostaje oddanych do użytku, inne ze względu na trwające remonty są zamknięte, dlatego musimy liczyć się z objazdami. Zmianie ulega także komunikacja miejska. Tramwaje i autobusy kursują według innego rozkładu jazdy.

Share
Zmiany komunikacyjne na ulicach WarszawyŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d4focvb

Dobrą wiadomością dla kierowców jest włączenie do ruchu praskiej strony estakady Trasy Łazienkowskiej, czyli wjazd z Wału Miedzeszyńskiego w stronę centrum. Budowlańcy zapewniają, że kolejne trzy, które były oddane do remontu, zostaną otwarte jeszcze we wrześniu.

Zgodnie z zapowiedziami przejezdne jest także skrzyżowanie ulic Świadowida z Myśliborską - prace nad budową trasy tramwajowej będą trwały nadal, jednak nie koliduje to z otwarcie ruchu na drodze.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina wszystkim, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, że od 1 września obowiązuje nowy rozkład jazdy. Ponownie kursować będą autobusy linii: 304, 319, 320, 460, E-4 i E-8. Wakacyjny rozkład zostaje utrzymany dla linii: 114, 118, 126, 192, 193 - czyli tych, z których przede wszystkim korzystają studenci.

Dla sześciu linii tramwajowych - 1, 9, 23, 24, 26 i 33 - przestaną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Tramwaje tych linii, w godzinach szczytu komunikacyjnego będą kursowały co pięć, a nie co sześć minut. Od dziś także metro zwiększy częstotliwość kursów - w godzinach szczytowych pojedzie co 3 minuty.

d4focvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4focvb
d4focvb
Więcej tematów