Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Po co właściwie przestawiamy zegarki?

Już niebawem zmiana czasu 2020. Tym razem przechodzimy z czasu letniego na zimowy, zatem wskazówki zegara cofniemy o godzinę. Po co właściwie to robimy?

Share
Zmiana czasu 2020Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d3pz2xl

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmieniamy czas na zimowy?

Zbliża się zmiana czasu 2020. Już wkrótce przestawimy zegarki na czas zimowy. Zwykle odbywa się to końcem października. Tym razem zmiana czasu nastąpi w nocy z 24 na 25 października.

Zmiana czasu 2020. Po co przestawiamy zegarki?

W Polsce zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. Na wiosnę przestawiamy zegarki, przechodząc z czasu zimowego na letni, natomiast w jesieni ma miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy. Po co to się odbywa? Czy musimy zmieniać czas?

Zmiana czasu ma długą tradycję. W USA już Benjamin Franklin zauważył, że wiosną ludzie wstają długo po wschodzie słońca, natomiast wieczorem muszą pracować przy świecach.

d3pz2xl

W Europie jako pierwsi zmianę czasu wprowadzili Niemcy. W 1916 roku najpierw na wiosnę przestawili zegary do przodu, natomiast jesienią cofnęli je o godzinę. Później ich śladem poszli też inni.

Zmiana czasu 2020. Po co się odbywa?

Przy zmianie czasu chodzi o optymalne wykorzystanie światła słonecznego. Dlatego też wiosną, gdy słońce wstaje wcześniej, zmieniamy czas o godzinę, przestawiając zegarki do przodu. W okresie jesienno-zimowym dni są coraz krótsze, Słońce wstaje później i szybciej zapada zmrok – wtedy cofamy zegarki o godzinę. Tak jak Słońce wschodzi później, tak i my później wstajemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pz2xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pz2xl
d3pz2xl
Więcej tematów