Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas letni? Czy będzie to już ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu w 2019 roku nastąpi już 31 marca. Za niespełna 2 tygodnie przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 na 3 i wprowadzimy czas letni.
Share
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki? Źródło: iStock.com
dktfzlg

Zmiana czasu 2019 – kiedy zmiana czasu na letni?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Taka reguła została wyznaczona przez Unię Europejską w specjalnej dyrektywie. Czas letni wprowadzamy poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3. Zabiegu tego dokonamy już 31 marca.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. Podobnie jak w przypadku czasu letniego, data wprowadzenia czasu zimowego, również wyznaczana jest przez prawo unijne. Czas zimowy wprowadzamy poprzez cofnięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2. W 2019 roku zmiany czasu na zimowy dokonamy 27 października.

dktfzlg

Zmiana czasu – czy UE wycofa zmianę czasu?

Zmiana czasu już niebawem może zostać wycofana. Unia Europejska prowadzi działania, których celem jest odejście od tradycji przestawiania zegarków. Na początku marca komisja Parlamentu Europejskiego stworzyła projekt dyrektywy, dzięki któremu w 2021 roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Aby dyrektywa mogła wejść w życie, musi zostać zaakceptowana przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską.

dktfzlg

Podziel się opinią

Share
dktfzlg
dktfzlg
Więcej tematów