Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Zmiana czasu 2019. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Sprawdź, kiedy powinniśmy przestawić zegarki

Zmiana czasu 2019. Już niedługo przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Za jakim czasem opowiedzieli się Polacy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Sprawdź, kiedy powinniśmy przestawić zegarki
Zmiana czasu 2019. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Sprawdź, kiedy powinniśmy przestawić zegarki (iStock.com)
ycipk-42ewxx

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawiamy zegarki?

Wiadomo, że jednym z celów zmiany czasu było efektywniejsze wykorzystywanie światła słonecznego. Słońce ma korzystny wpływ na organizmy. Pod jego wpływem w naszej skórze wytwarza się odpowiedzialna za odporność witamina D. Kontakt ze światłem słonecznym pomaga regulować rytm snu i czuwania, a jego promienie mają działanie antyseptyczne, działając na wirusy oraz bakterie (to właśnie latem rany goją się szybciej). Słońce powoduje także wzrost poziomu hormonów poprawiających nastrój (np. serotoniny), dzięki której jesteśmy radośni i czujemy się lepiej. Powszechnie wiadomo, że zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku, w marcu i październiku. Zegarki przestawiamy zawsze z soboty na niedziele w zależności od danej pory roku. Wiosną, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni, następuje w ostatni weekend marca. Natomiast jesienią, przy przejściu z czasu letniego, na zimowy, w ostatni weekend października.

Wynika z tego, że w tym roku zmiany czasu odbędą się w nocy z 30 na 31 marca i z 26 na 27 października.

ycipk-42ewxx

Zmiana czasu – czy tegoroczna zmiana będzie ostatnią?

Nie da się ukryć, że dla wielu uważa zmianę czasu za coś, co utrudnia funkcjonowanie. Przestawianie zegarków skutkuje m.in. dużymi problemami w transporcie publicznym. Ankieta przeprowadzonej w 2018 roku przez Komisję Europejską dowiodła, że większość Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu. Wiele osób wyszło z założenia, że w związku z tym, zegarki przestawimy po raz ostatni w 2019, ale prace nad tym projektem nadal trwają. 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej za dwa lata. Polska była jednym z państw, które opowiedziały się za pozostaniem przy czasie letnim. Wynika z tego, że zegarki przestawimy po raz ostatni w marcu 2021.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx