Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – czas letni wprowadzimy już dziś w nocy. Tym razem będziemy spać dłużej, czy krócej?

Pierwsza zmiana czasu w 2019 roku nastąpi już w nocy z 30 na 31 marca. Jest nadzieja, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu. Unia Europejska przygotowała dyrektywę, dzięki której zmiana czasu zostanie wycofana.

Share
Zmiana czasu 2019 – czas letni wprowadzimy już dziś w nocy. Tym razem będziemy spać dłużej, czy krócej?
Źródło: iStock.com
d265lkv

Zmiana czasu 2019 – czas letni już od jutra

Zmiana czasu na letni w całej Unii Europejskiej następuje w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przestawimy w nocy z 30 na 31 marca. Po zmianie czasu na letni śpimy godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – powrót do czasu zimowego

Zmiana czasu na zimowy odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas letni zostanie zastąpiony zimowym w nocy z 26 na 27 października. Przestawimy wtedy zegarki z godziny 3 na 2. Oznacza to, że będziemy spać godzinę dłużej.

d265lkv

Zmiana czasu – kiedy UE wycofa zmianę czasu?

Zmiana czasu może zostać zlikwidowana w 2021 roku. Dojdzie do tego dzięki projektowi dyrektywy, który we wtorek 26 marca przegłosował Parlament Europejski. Aby data wycofania zmiany czasu była pewna, projekt muszą zaakceptować liderzy państw członkowskich.

Jeżeli dyrektywa zostanie zatwierdzona, wówczas kraje UE będą musiały podjąć decyzję, który czas będzie u nich obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Będą miały na to czas do kwietnia 2020 roku.

Polska po wycofaniu zmiany czasu najprawdopodobniej pozostanie przy czasie letnim. Z badania zleconego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wynika, że prawie 80 proc. ankietowanych chce, aby w Polsce na stałe obowiązywał czas letni.

d265lkv

Podziel się opinią

Share
d265lkv
d265lkv
Więcej tematów