Trwa ładowanie...
ycipk-14eh48
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarła aktorka Deborah Kerr

Brytyjska aktorka i gwiazda hollywoodzka Deborah Kerr, znana m.in. z filmów "Stąd do wieczności" i "Quo Vadis", zmarła w wieku lat 86 - poinformowała jej agentka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarła aktorka Deborah Kerr
(AFP)
ycipk-14eh48

Kerr, która cierpiała na chorobę Parkinsona, zmarła we wtorek w Suffolk we wschodniej Anglii - powiedziała agentka Anne Hutton.

Urodzona w Szkocji w 1921 roku Kerr rozpoczynała karierę w prowincjonalnych teatrach brytyjskich i trupach objazdowych podczas drugiej wojny światowej.

W latach 50. była jedną z najpopularniejszych aktorek Hollywoodu. Wielu będzie ją pamiętać ze sceny miłosnej na plaży z Burtem Lancasterem w dramacie "Stąd do wieczności". Scena ta od lat jest nieodmiennie zaliczana w do najsłynniejszych filmowych pocałunków.

ycipk-14eh48

Inne pamiętne role to Anna Leonowens w filmie "Król i ja" - brytyjska guwernantka, zakochująca się w królu Syjamu, którego dzieci uczy. Kerr grała także Ligię w hollywoodzkiej wersji "Quo Vadis" z 1951 roku.

Sześciokrotnie nominowana do Oscara, nigdy nie dostała go za żadną rolę. W 1994 roku aktorce przyznano Oscara honorowego.

Kerr pozostawiła męża, dwie córki i trójkę wnucząt.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-14eh48

ycipk-14eh48
ycipk-14eh48
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów