Trwa ładowanie...
d1zb8ss
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł producent filmowy, były szef Paramountu Frank Yablans

Amerykański producent filmowy, szef wytwórni filmowej Paramount Pictures w latach 70., Frank Yablans zmarł w czwartek z przyczyn naturalnych w swoim domu w Los Angeles - poinformował jego syn Eddy. Miał 79 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł producent filmowy, były szef Paramountu Frank Yablans
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1zb8ss

Yablans był szefem Paramountu w jego złotych czasach, od 1971 do 1975 roku, kiedy to powstawały tam takie filmy jak "Ojciec Chrzestny", "Ojciec Chrzestny II", "Serpico", "Papierowy Księżyc", "Chinatown", czy "Morderstwo w Orient Expressie".

Następnie związał się z MGM/United Artists; był współscenarzystą biograficznego dramatu pt. "Najdroższa mamusia" ("Mommie Dearest") z 1981 r. o gwieździe kina Joan Crawford i jej trudnych relacjach z dziećmi. W rolę Crawford wcieliła się Faye Dunaway. Yablans był również producentem tego filmu.

Pozostawił troje dzieci, czworo wnucząt i wieloletnią towarzyszkę życia Nadię Pandolfo.

d1zb8ss

Podziel się opinią

Share

d1zb8ss

d1zb8ss
Więcej tematów